Įvairenybės

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: Seimas pritaria parlamentaro siūlymui, kad saugant aplinką aktyviau įsitrauktų piliečiai

2022 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

  

Seimas po pateikimo pritarė Aplinkos apsaugo įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisų paketui, kuriuo norima užtikrinti platesnes galimybes visuomenei įsitraukti į aplinkosauginius sprendimus, taip įgyvendinant Orhuso konvencijos rekomendacijas.

Pataisomis taip pat griežtinama atsakomybė aplinkosaugos reikalavimų pažeidėjams, didinamos baudos už netvarkingą alyvos atliekų tvarkymą, įtvirtinamos sankcijos nesilaikantiems biologinių atliekų tvarkymo reikalavimų. Sugriežtinamas ir organinius tirpiklius naudojančių įrenginių bei transporto priemonių apdailai naudojamų dažų ir lakų naudojimas.

„Taip pat keičiame taršos leidimų reglamentavimą, numatydami didesnes teises Aplinkos apsaugos agentūrai įpareigoti įmones ir taršos leidimų turėtojus koreguoti leidimus arba, jų nepakoregavus, naikinti. Tai leistų iš nepavyzdingų, įstatymo tvarkos nesilaikančių įmonių pašalinti leidimus“, – plenariniame posėdyje sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Už pataisų paketo pateikimą balsavo 105 Seimo nariai, 9 susilaikė, niekas nebalsavo prieš. Pataisų svarstymo stadija numatyta gegužės 24 d.

Pranešimą paskelbė: Nerijus Vėta, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą