Politika ir teisė

Seimo nario Roberto Šarknicko pranešimas: „,Mes padarysime tai ne todėl, kad tai lengva, o todėl, kad tai sunku“ (JAV Prezidentas Dž. F. Kenedis)

2022 m. balandžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento Dž. F. Kenedžio (John F. Kennedy) frazė ,,Mes padarysime tai ne todėl, kad tai lengva, o todėl, kad tai sunku“ buvo ištarta, kai Amerika su Rusija varžėsi dėl kosmoso. Tikslas buvo pirmiems nuskristi į mėnulį. Tuo metu tarp Sovietų Sąjungos ir Amerikos vyko varžybos ne tik ginklavimo, bet ir kosmoso srityse. Amerikai pavyko pirmai su kosminiu erdvėlaiviu nutūpti ant mėnulio 1972 metais.

Ištarta Prezidento Dž. Kenedžio frazė tapo neįmanomai įmanoma. Ją dabar būtų galima pritaikyti Europos didvyrių tautai – Ukrainai. Jie įrodė, kad išprotėjusiai meškai Kremliuje galima suduoti tiesiai į saulutę, į paširdžius. Patys nesitikėjo?

Tikėjosi tik ramiai paimti Ukrainą, kaip tai padarė su Pietų Osetija, Krymu, Luhansu, Donbasu.

Kremliaus meška pernelyg atsipalaidavo, pamanė sau, kad gerai jai sekasi per karinius paradus gąsdinti pasaulį – mūsų visi bijo, gal tik Amerika, Kinija mažiau. Per tą gąsdinimo laiką – aštuonis metus – Ukrainos šalis, pasimokiusi iš savo klaidų, surimtėjo ir ėmėsi mokytis karinės taktikos manevrų, jei, maža ką, Kremliaus meškutė užsimanytų daugiau Ukrainos saulėgrąžų medučio.

Pasirodo, per ilgas žiemos miegas, meškai pasidarė nerangu. Ėmė ir padarė: be proto, psichiškai sutrikusi puolė į visas puses, o medaus kaip nėra, taip nėra. Kur matyta – užtekdavo valandos, o čia užtruko jau per keturiasdešimt dienų. Ieškodama Ukrainos medaus, meška nemenkai sukūdo, prarado daug resursų, pavargo, bet riebalų dar yra likę. Tad Ukrainos kantrūs ir užsispyrę didvyriai kol kas negali atsipalaiduoti.

Tai, ką pasaulis mato, kas vyksta mėlynai geltonoje didingoje šalyje, verta pagarbos. Tačiau negalima atsipalaiduoti, nes jų likimas – mūsų rankose. Man gaila, kad Ukrainoje gali būti žudomi vaikai, o NATO – ne.

Sunku man suvokti iki šiol. NATO mano, kad Maskva bandys užimti visą Donbasą, paskui manys, kad užims Odesą, paskui manys, kad visą Ukrainą, paskui manys, kad visą Lenkiją, paskui manys, kad Baltijos šalis, Rumuniją ir kt. Ar galite pagaliau padaryti, kad nemanytumėte???

Yra karo ekspertų, kurie pasisako, kad Kremlius su visa karine technika yra labai nukraujavęs. Meška paduso, todėl dabar mažina apetitą. Bet ar ilgam?

Turint tokią padėtį, visiems drauge užtektų dienos ar paros sutvarkyti įsibrovėlius į gražią mūsų Europą.

Tikiu, kad jūs, likę kovos laukę su Europos tiekiamais ginklais, galite dar kartą įgyvendinti Amerikos Prezidento Dž. Kenedžio garsiai ištartą frazę: ,,Mes padarysime tai ne todėl, kad tai lengva, o todėl, kad tai sunku.“

Slava Ukraini!

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą