Politika ir teisė

Seimo nario Ričardo Juškos pranešimas: „Mišrūs savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų posėdžiai leis optimizuoti darbą savivaldoje“

2021 m. rugsėjo 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas liberalas Ričardas Juška kartu su komiteto nariais siūlo leisti savivaldybių tarybų komitetams ir komisijoms posėdžiauti nuotoliniu arba iš dalies nuotoliniu būdu. Seimas įstatymo projektui po pateikimo pritarė.

„Iš tiesų poreikis organizuoti savivaldybės tarybos komitetų ir komisijų posėdžius nuotoliniu arba iš dalies nuotoliniu (mišriu) būdu nebūtinai esant ekstremaliajai situacijai, nepaprastajai padėčiai ar karantinui šalyje – kyla. Tokiu būdu bus sudarytos sąlygos savivaldybėms optimizuoti savo veiklą“, – argumentus dėstė parlamentaras R. Juška.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko teigimu, nustatomas teisinis reguliavimas, leidžiant savivaldybėms savarankiškai rinktis posėdžių rūšis – žingsnis, stiprinantis savivaldos nepriklausomumą.

Įstatymo projektu siūloma, kad savivaldybių tarybų komitetai ir komisijos galėtų organizuoti savo posėdžius nuotoliniu būdu ar iš dalies nuotoliniu (mišriu) būdu ir nepaskelbus nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino šalyje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą