Teisėsauga, kriminalai

Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: „Prezidentas sulaukė pasiūlymo nušalinti kadenciją baigusį Konstitucinio Teismo pirmininką“

2021 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

Vakar, 2021 m. kovo 25 d., Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, siūlydamas kuo greičiau nušalinti nuo pareigų Konstitucinio Teismo (toliau – KT) pirmininką Dainių Žalimą, nes jau daugiau nei metai (!), kaip yra pasibaigusi jo kaip KT teisėjo kadencija.

Konstitucijos 103 straipsnio 1 dalyje sakoma, kad „Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai“, o 108 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta: „Konstitucinio Teismo teisėjo įgaliojimai nutrūksta, kai pasibaigia įgaliojimų laikas.“

Todėl P. Gražulio manymu D. Žalimas neteisėtai skelbiasi pareigūnu, einančiu Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas, nors jo 9 metų kadencija jau yra senai pasibaigusi.

Jokių kitų konstitucinių pagrindų pratęsti šio asmens kadenciją nėra.

Todėl Seimo narys prašo Prezidento jo kompetencijoje esančių priemonių tam, kad kuo greičiau būtų sustabdytas neteisėtas D. Žalimo pirmininkavimas Konstituciniam Teismui ir kad kitas, kadencijos dar nebaigęs Konstitucinio Teismo teisėjas būtų paskirtas laikinai einančiu Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas.

Tuo labiau, kad D. Žalimas atvirtai daug kartų dalyvavęs įvairiuose rinkimuose kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas ir po to nuolat reiškęs paramą tai pačiai partijai, tuo pademonstruodamas, kad jis yra šališkas. Todėl D. Žalimas negali būti vienodai visiems teisingas, o tai iš principo neleidžia jam būti jokio teismo teisėju.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą