Studijos

Seimo nario Lino Slušnio pranešimas: „Per 140 Lietuvos vaikų dalyvavo tarptautiniame Taikos plakato konkurse – atidaryta paroda Seime“

2022 m. vasario 2 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seime atidaryta tarptautinio 2021 m. LIONS Taikos plakato konkurso „Mes visi susiję“ Lietuvos laureatų darbų paroda, kurioje eksponuojama 12 plakatų, nupieštų 11–13 metų vaikų iš įvairių šalies miestų.

Plakatuose vaikai vaizduoja, kaip jie supranta šių metų tarptautinio konkurso temą „Mes visi susiję“: kaip įveikdami iššūkius, kuriuos sukėlė precedento neturinti pasaulinė pandemija, žmonės labiau vertina tai, kas juos palaiko – ryšius vienas su kitu ir bendruomenėmis.

Utenos rajono Užpalių gimnazijos mokinės Emilijos Stanislovėnaitės darbas pripažintas geriausiu Lietuvoje, todėl atstovauja Lietuvai finaliniame tarptautinės LIONS komisijos vertinime.

„Noriu pasidžiaugti vaikų žinutėmis, idėjomis, mintimis, kurias jie išsako šiais plakatais. Čia tik 12 plakatų, kurie pateko į finalą, o jų nupiešta daugiau kaip 140 visoje Lietuvoje. Pasaulyje vaikai nupiešė milijonus taikos plakatų, o vienas plakatas iš Lietuvos atstovauja mūsų šaliai tarptautiniame konkurse. Užpalių moksleivės plakatas įtikino komisiją, kad taip šiandien yra kalbama apie taiką. Pirmiausia dėkoju tėvams, kad užauginote vaikus, kurie drąsiai ir gražiai kalba apie taiką. Ir dėkoju vaikams, kad jūs ryžotės parodyti, ką jūs gebate, drąsiai siuntėte savo darbus ir tokiu būdu kalbėjotės su mumis visais“, – atidaryme sakė parodos iniciatorius Seimo narys Linas Slušnys.

Šiuo konkursu skatinama ne tik galvoti apie taiką, saugumą, bet taip pat atrasti bendrystę su kitais. Plakatuose atsiskleidžia ne tik vaikų kūrybiškumas, bet ir jų emocijos ir vertybinis požiūris į taiką ir tarpusavio ryšius pandemijos kontekste. Parodos atidarymo metu buvo apdovanoti konkurso dalyviai ir jų mokytojai iš Lietuvos. Iš viso konkursui darbus atsiuntė 140 vaikų iš visos Lietuvos.

Tarptautinė LIONS organizacija jau daugiau kaip 30 metų mokyklose ir jaunimo grupėse rengia Taikos plakatų konkursą, kuriame nuo 1988 metų sudalyvavo daugiau kaip 4 mln. vaikų iš 100 pasaulio šalių. Nacionaliniu lygmeniu konkursą organizuoja ir remia vietiniai LIONS klubai, kurių Lietuvoje yra 35.

„Norime sudaryti sąlygas visiems 11–13 metų Lietuvos vaikams lygiaverčiai dalyvauti konkurse, atskleisti savo talentus ir siekti jų pripažinimo ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygmeniu. Šis konkursas paskatina vaikus per meną kūrybiškai atskleisti savo požiūrį, jausmus, viziją apie pasaulį ir taiką. Tarptautinis Taikos plakatų konkursas vyksta trimis etapais: regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu. Nacionaliniame lygyje šiemet nugalėtoja išrinkta Užpalių mokinė, o komisija darbus vertino pagal tris iš anksto nurodytus kriterijus: temos atskleidimą, meninį lygį ir originalumą“, – atidarant parodą Seime sakė Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorius Andrius Stasiukynas.

Kiekvienais metais konkurso dalyviai kuria plakatą pagal tarptautinės LIONS organizacijos pasiūlytą temą. Jau paskelbta 2022-ųjų Taikos plakato tema – „Būkime gailestingi“.

Tarptautiniu lygmeniu pirmos vietos laimėtojui įteikiama 5000 JAV dolerių premija.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą