Verslas

Kaip „Akropoliai“ dirbs sustabdžius GP naudojimą

Vyriausybei priėmus sprendimą nebetaikyti galimybių paso naudojimo mažmeninės prekybos, paslaugų ir viešojo maitinimo sektoriuose, nuo vasario 5 d., šeštadienio, klientams šio dokumento nebereikės pateikti atvykstant į prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Nuo vasario 5 d. įsigalioja reikalavimas vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį nei 15 kv. m. plotą atskirose parduotuvėse arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį. Šis ploto reikalavimas taikomas kiekvienai parduotuvei ar paslaugų teikimo vietai atskirai, o ne viso prekybos centro mastu. Taip pat turės būti atsižvelgiama į 2 metrų saugaus atstumo laikymąsi nuo kitų asmenų tose vietose, kuriose susidaro dideli lankytojų srautai.

„Panaikinus galimybių paso naudojimą nuo šio šeštadienio apsilankymas „Akropoliuose“ taps žymiai paprastesniu ir sklandesniu, klientams nebereiks pateikti šio dokumento. Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ esančiose parduotuvėse bus taikoma minimalaus 15 kvadratinių metrų ploto tenkančio vienam lankytojui taisyklė. Nors minimalaus ploto reikalavimas bus taikomas atskirų parduotuvių, bet ne viso prekybos centro ploto atžvilgiu, tačiau bendrą klientų srautą ir toliau realiu laiku stebėsime specialia monitoringo sistema, – komentuoja „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas. – Kviečiame lankytojus ir toliau elgtis atsakingai ir laikytis saugaus apsipirkimo rekomendacijų, iš anksto planuoti pirkinius“.

Lankantis prekybos vietose klientai ir toliau privalo taisyklingai dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius.

Parduotuvės savarankiškai kontroliuos maksimalų vienu metu jose galinčių būti lankytojų skaičių, kad neužeitų daugiau klientų nei galima pagal plotą. Kiek klientų vienu metu gali būti konkrečioje parduotuvėje nurodoma prie įėjimų į jas esančiuose lipdukuose. Prie kai kurių maisto ir kitų būtinų prekių parduotuvių bus palikta tiek vežimėlių bei krepšelių, kiek galima įleisti pirkėjų.

Pasak D. Mertino, pirkėjų srautai realiu laiku specialiais 3D sensoriais skaičiuojami Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių prekybos centruose, tad toliau veiks prekybos centrų lankytojams jau įprasti virtualūs „Akropolių“ srautų šviesoforai. Susiruošusieji apsipirkti pirkėjų srautų lygį realiu laiku gali pasitikrinti interneto svetainėje www.akropolis.lt. Žalia spalva reiškia, kad pirkėjų nedaug, geltona spalva informuoja, kad pirkėjų srautas yra didelis, o raudona spalva rodo labai didelį lankytojų srautą.  

Pasak D. Mertino, lankytojų prašoma ir toliau elgtis atsakingai, kad apsipirkimas būtų kuo saugesnis. Į prekybos centrus pirkėjai raginami vykti iš anksto susiplanavus savo pirkinius ir apsipirkimo maršrutą, lankytis čia ne piko valandomis – darbo dienomis iki 16 val., savaitgaliais po 18 val.

Taip pat primenama laikytis kitų saugaus apsipirkimo taisyklių: naudotis automatiniais sensoriniais dezinfekcinio skysčio dalytuvais, įrengtais prie kiekvieno iš „Akropolių“ įėjimų, informacijos centrų ir sanitarinėse patalpose, laikytis saugaus atstumo, tinkamai dėvėti respiratorius ar medicinines veido kaukes, nesilankyti prekybos centruose jaučiant net mažiausius peršalimo simptomus.

Apie „Akropolis Group“:

Baltijos šalyse pirmaujanti prekybos ir pramogų centrų vystymo ir valdymo bendrovė „Akropolis Group“ valdo prekybos centrų vystymo ir valdymo paslaugų įmones Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje „Akropolis Group“ valdo prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, Latvijoje „Akropole“ ir „Alfa“ Rygoje.

Pranešimą paskelbė: Ernesta Karalienė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą