Politika ir teisė

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras atkreipė dėmesį į priemiesčių žemės valdymo problemą

2022 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą, atkreipdamas dėmesį į neadekvačią situaciją priemiesčiuose, perduodant valstybinės žemės valdymą savivaldybėms. Seimo nario teigimu, siekiant spręsti šią problemą, vienas iš galimų sprendimų – išskirti tris gyvenamųjų vietovių tipus: miestus, priemiesčius ir kaimus. Lietuvoje dabar tėra du – miesto arba kaimo.

Parlamentaras K. Masiulis savo kreipimesi atkreipė dėmesį į sudarytą Lietuvos miestų sąrašo problematiką. Anot Seimo nario, dabartiniai miestų sąrašai yra išlikę dar nuo sovietinių laikų, kurių iš viso yra 103, o patys miestų sąrašai yra tik teoriniai, pasenę ir neatitinka realybės.

„Į tą sąrašą patenka ir sparčiai nykstančios, vos po kelis šimtus gyventojų turinčios mažos gyvenvietės Žiežmariai, Žagarė, Virbalis, Panemunė ir kiti. O priemiestinės teritorijos į sąrašą nepatenka, nors gyventojų jau po kelis tūkstančius, ir toliau daugėja. Jos laikomos kaimais. Priemiestinėje Avižienių seniūnijoje, prie Vilniaus, jau per 14 tūkst. gyventojų, ir visi jie apskaitomi, kad gyvena „kaime“, nors tai yra faktinis Vilniaus priemiestis. Tokiu gyventojų skaičiumi šis „kaimas“ lenkia ne tik Lietuvos statistikoje mažuosius miestelius, bet ir didelę dalį rajonų centrų“, – sakė parlamentaras.

Seimo narys K. Masiulis sveikina Aplinkos ministerijos parengtą projektą, kad nuo 2023 m. gegužės 1 d. savivaldybės taptų valstybinės žemės valdytojomis miestų administracinėse ribose. Anot Seimo nario, Vilniaus rajono savivaldybėje, kurioje gyvena per 100 tūkst. gyventojų, laikoma, kad beveik visi gyvena kaime, nors iš tikrųjų sostinės priemiesčiuose. Tokia pati situacija yra Kauno ir Klaipėdos priemiesčiuose

„Net Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje yra keli „kaimai“, kurie kaimais vadinami pasenusiuose popieriuose, o faktiškai yra tapę priemiesčiais. Tačiau vien dėl šios nominalijų painiavos tokių „kaimų“ žemės valdymas turės išlikti Vyriausybės pavaldume. Daugelis priemiesčių Lietuvoje vis dar vadinami „kaimais“ yra daug kartų didesni, nei, tarkime Panemunės „miestas“ Pagėgių savivaldybėje, kuriame ne tik nėra mokyklų ar sveikatos įstaigų, bet net bankomato“, – teigia K. Masiulis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą