Įvairenybės

Seimo nario Audriaus Petrošiaus pranešimas: „Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidėjams bus skiriamos baudos“

2021 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audrius Petrošius teikia pasiūlymą panaikinti iki šiol galiojusią tvarką, kai už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus, taip, kaip numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio 1 dalyje, buvo galima skirti įspėjimą, kaip vieną galimų sankcijų. Patvirtinus pasiūlymą, jau po pirmojo pažeidimo būtų skiriama bauda.

„Prasižengus pirmąjį kartą, esant tam tikroms aplinkybėms, gali būti skiriama pusė minimalios baudos, o įspėjimas, kaip sankcija, nemotyvuoja pradėti proceso, tokiu būdu dažnai apskritai nesiimant veiksmų, kad teisės norma efektyviai funkcionuotų praktikoje. Svarbu suprasti, kad tyrimo atlikimas ir teisės normos taikymo procesas reikalauja administracinių resursų, todėl įspėjimas, kaip sankcija, net iš dalies nekompensuoja valstybės naudojamų administracinių kaštų“, – sako Seimo narys A. Petrošius.

Anot parlamentaro, augant visuomenės sąmoningumo lygiui dėl aplinkos tausojimo, tolerancija neatsakingam atliekų tvarkymui, teršimui ar šiukšlinimui visuomenėje mažėja – tai turėtų atsispindėti ir teisinėse pasekmėse pažeidimus atliekantiems asmenims.

Įstatymo projektą inicijavo Seimo narys Audrius Petrošius, prie projekto rengimo prisidėjo Seimo nariai: Andrius Vyšniauskas, Aistė Gedvilienė, Simonas Gentvilas, Domas Griškevičius, Ligita Girskienė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą