Politika ir teisė

Seimo narės V. Aleknaitės-Abramikienės pranešimas: artėjant ESBO Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesijai, rengiamas Šiaurės ir Baltijos šalių bei Lenkijos delegacijų susitikimas

2023 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Artėjant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesijai, Seimo delegacijos iniciatyva vasario 10–11 dienomis vyks Šiaurės ir Baltijos šalių bei Lenkijos delegacijų susitikimas. Jo metu bus pristatytas ir apsvarstytas Lietuvos parlamentarų apsisprendimas boikotuoti Vienoje vyksiančią ESBO Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesiją, jeigu joje dalyvaus Rusijos atstovai.

Kaip teigia renginio organizatorė Seimo delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovė Vilija Aleknaitė-Abramikienė, visi Rusijos delegacijos nariai nuo 2014 m. pradžios yra Europos Sąjungos sankcijų sąrašuose dėl Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimų.

Seimo narės teigimu, „šie asmenys atvirai rėmė 2022 m. vasario 24 d. Rusijos pradėtą plataus masto agresijos karą prieš Ukrainą ir teisino bei ragino tęsti karo nusikaltimus prieš Ukrainos tautą. Šiame kontekste dera kelti klausimą dėl Austrijos nuolaidžiavimo Rusijai suteikiant vizas Rusijos delegatams“.

„ESBO ir jos Parlamentinė Asamblėja buvo sukurtos kaip erdvė dialogui. Tačiau dialogas negali būti besąlygiškas. Rusija pati save atskyrė nuo civilizuotų tautų, įsipareigojusių tarptautinei ir humanitarinei teisei“, – teigia V. Aleknaitė-Abramikienė.

Pasak renginio iniciatorės, tai bus neeilinis susitikimas įvairiais požiūriais, taip pat ir dalyvių sudėtimi, nes kviečiami dalyvauti ne vien tradicinės Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoniukės atstovai, bet ir Lenkijos delegatai. Kaip ypatingoji viešnia susitikime dalyvaus ESBO Parlamentinės Asamblėjos Prezidentė, Švedijos parlamentarė Margareta Cederfelt.

Diskusijoje numatoma aptarti grėsmes saugumui Europoje Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą kontekste ir specialaus tribunolo Rusijos nusikaltimams įvertinti steigimo perspektyvas.

Susitikimo dalyviams pranešimus pristatys teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, Respublikos Prezidento vyr. patarėjas saugumo klausimais Kęstutis Budrys ir užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas. Renginys vyks mišriu būdu, kai kuriems Šiaurės šalių atstovams jungiantis per nuotolį.

Kontaktams:

Seimo narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė, mob. 8 698 42 077

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą