Studijos

Seimo narės Monikos Ošmianskienės pranešimas apie parodos „Aš esu (ne) matomas“ pristatymą

2022 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Lapkričio 17 d. 13.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje bus pristatoma Seimo narės Monikos Ošmianskienės inicijuota paroda „Aš esu (ne) matomas“. Parodoje bus eksponuojama Valakampių socialinių paslaugų namų gyventojų, turinčių intelekto/psichosocialinę negalią, fotogalerija, kurioje įamžintas žmogus jo kasdieniame gyvenime: jo natūralios emocijos, elgesys, ryšys su supančia aplinka, žmonėmis, gamta. Parodos pristatyme dalyvaus ir pasisakys parodos kūrėjai ir fotografijų subjektai, socialinių namų gyventojai.

Parodos siekis ir tikslas – būti matomais, tuo atkreipiant visuomenės dėmesį į negalią turinčių asmenų diskriminacijos mažinimą, lygybę, įtraukimo į visuomenės gyvenimą svarbą.

Asmenų, turinčių negalią, nuotraukos – tai noras perduoti žinią ir leisti žiūrovui suprasti jų patirtį, poreikius, gebėjimus ir jausmus. Nuotraukos, iliustruojančios žmonių, turinčių negalią, istorijas, įteisina juos būti kultūros ir meno dalimi bei suteikia galimybę pamatyti visą pasaulio vaizdą, kuriame galime susitapatinti ne tik su tobulai atrodančiais, bet ir su tikro gyvenimo herojais. Pasak parodos kūrėjų, žvelgiant į nuotraukas galima suprasti, kad nepriklausomybė, branda ir atsakomybės už kitus jausmas yra savybės, kurios ne visada priklauso nuo įgimtų žmogaus duomenų. Tai galėtų būti esminė pamoka pasauliui, kuriame ir toliau daug vertiname, remdamiesi priešingomis pozicijomis.

„Mes nusipelnėme būti matomais, norime matyti ir dalintis sukurtu grožiu“, – sako Valakampių socialinių paslaugų namų gyventojai.

 

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą