Įvairenybės

Renginyje Kaune bus apdovanoti Šeimos kortelės turėtojams nuolaidas teikiantys partneriai

Jau trejus metus gausios ar negalią turinčius vaikus auginančios šeimos Lietuvoje gali pasinaudoti Šeimos kortele. Artėjant Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos dienai, kuri minima lapkričio 20 d., Kaune vyks Šeimos kortelės partnerių renginys. Jame bus dėkojama už bendradarbiavimą ir apdovanojami labiausiai prisidėję prie šios kilnios misijos partneriai. Renginys vyks Lapkričio 18 d. Kaune, Vaikų edukaciniame pramogų centre „CurioCity“.

1989 metais lapkričio 20 d. priimta Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija yra  pagrindinis dokumentas, kuriuo remiantis užtikrinamos vaiko teisės ir siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę.

„Šeimos kortelė yra veiksmingas įrankis, prisidedantis prie šeimų gerovės kūrimo. Jau trejus metus gausios ar negalią turinčius vaikus auginančios šeimos gali pasinaudoti Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis ir naudomis. Dėkoju visiems Šeimos kortelės partneriams už geranoriškumą ir bendrystę remiant Lietuvos šeimas“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Teisę į Šeimos kortelę turi daugiau kaip 40 tūkst. šeimų, kortele naudojasi daugiau kaip 29 tūkst. Lietuvos šeimų. Šiuo metu Šeimos kortelės programoje dalyvauja apie 280 partnerių. Prekes ar paslaugas su šios kortelės privilegijomis galima įsigyti maždaug 2 tūkstančiuose vietų, plečiasi internetu veikiančių įmonių iniciatyvos. Interaktyviu kortelės teikiamų privilegijų žemėlapiu domėtasi per milijoną kartų.

Nuo šių metų pradžios vyksta bendradarbiavimas ir su užsienio partneriais iš Latvijos bei Estijos, prie programos prisijungia ir Lenkija.

„Vertiname Baltijos Šeimos kortelės indėlį remiant šeimas per šią programą ir labai didžiuojamės galėdami būti jos dalimi. Šiemet jau sutarėme su 23 partneriais dėl Baltijos šeimos kortelės taikymo Lietuvos ir Estijos šeimoms. Siekiame plėsti šią iniciatyvą.  Džiaugiamės Latvijos šeimoms teikiamomis privilegijomis keliaujant po Lietuvą. Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas tik stiprės ir šeimos turės vis daugiau galimybių Baltijos šalyse“, – pabrėžė Latvijos Visuomenės integracijos fondo sekretoriato direktorė Zaiga Pūce.

Šeimos kortelės apdovanojimų nominantai

Nacionaliniu mastu ar tik konkrečiame regione veikiančios įmonės bus apdovanotos 4 kategorijose: „LEDLAUŽIS 2022“, „MAŽI IR GALINGI 2022“, „METŲ PRAMOGOS 2022“ ir „METŲ VIRTUALIEJI 2022“.

Kategorijos „LEDLAUŽIS 2022“ nominantais paskelbti: UAB „Calvary“ viešbutis ir restoranas, VĮ Trakų istorijos muziejus ir muziejaus filialai ir „Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“. Ši nominacija skirta pagerbti partnerį, kurio prisijungimas prie Šeimos kortelės programos turėjo svarią įtaką motyvuojant prisijungti kitus.

Kategorijos „MAŽI IR GALINGI 2022“ nominantais tapo: MB „Raudonėlio pica“ picerijos „Oregano pica“,  BĮ Marijampolės sporto centras, baseinas ir UAB Namų fabriko valda, restoranas – picerija. Šia nominacija bus pagerbiamas partneris – smulkaus verslo atstovas arba veiklą vykdantis regiono mastu.

Kategorijos „METŲ PRAMOGOS 2022“ nominantais paskelbti: Lietuvos jūrų muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir UAB „Educatus“  Pramogų centras vaikams „CurioCity“. Ši nominacija skirta pagerbti partnerį, kurio dėka žymiai išsiplėtė šeimų galimybės pramogauti ir mokytis pramogaujant.

Kategorijos „METŲ VIRTUALIEJI 2022“ nominantais tapo:   VšĮ „Terra Publica“ knygų leidykla, UAB „Aconitum“ ir UAB „Studio moderna“ Internetinė parduotuvė ir parduotuvių tinklas „TopShop“ bei „Dormeo“. Nominacijos laimėtoju taps partneris, kurio dėka šeimoms plačiausiai atsiveria skaitmeninės galimybės, o privilegijos atkeliauja į namus, nepaisant to, kur gyvena.

Kaip tapti Šeimos kortelės partneriu?

Viešieji ir privatūs juridiniai asmenys kviečiami prisijungti prie Šeimos kortelės programos.

Jie nuolaidas gali teikti trimis lygiais:

* Kortelės svečio – kai privilegijos su Šeimos kortele yra vienkartinės,

* Kortelės draugo – kai norima privilegijas teikti nuo trijų iki šešių mėnesių

* Kortelės partnerio – kai derinamos visos su privilegijų teikimu susijusios aplinkybės bei pasirašoma partnerystės sutartis.

Daugiau apie tai, kaip tapti partneriu bei Partnerystės teikiamas naudas galite rasti: https://bit.ly/3j0wVEp

Kas gali gauti Šeimos kortelę?

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų iki 18 metų amžiaus.

Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų. Kortelę gauti gali ir šeima, kurioje auga vaikai iš ankstesnių santuokų, kai šeimoje iš viso yra 3 ar daugiau vaikų, nepriklausomai nuo to, kurioje santuokoje vaikai gimė.

Svarbu, kad teisę gauti Šeimos kortelę turi tik tas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu ar tėvų sutarimu gyvena vaikas, ir bendrai, jo šeimoje auga ne mažiau nei 3 vaikai.

Neįgalųjį slauganti, prižiūrinti šeima –  šeima, kurioje kartu su tėvais gyvena vaikas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis arba darbingo amžiaus nesusituokęs asmuo, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Kaip gauti Šeimos kortelę?

Prašymą gauti Šeimos kortelę galima pildyti interneto svetainėje www.spis.lt, rašyti raštu (prašymo formą galima rasti interneto svetainėje) ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui paštu, adresu Vivulskio g. 13, 03162 Vilnius, arba pateikti tiesiogiai atvykus nurodytu adresu į departamentą.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos skyrius -, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Parašykite komentarą