Studijos

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės pranešimas: „Lietuvos diaspora telkiama koordinuotai pagalbai Ukrainai“

2022 m. kovo 2 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, lietuvių diaspora kviečiama telktis pagalbai mūsų broliams ir sesėms ukrainiečiams.

Lietuvių organizacijos, veikiančios užsienio valstybėse, kartu su ukrainiečiais, vietos piliečiais rinkosi taikiems protestams šalia Rusijos ambasadų, miestų aikštėse ir gatvėse. Rašyti kreipimaisi į vietos valdžios institucijas prašant ir raginant skirti pagalbą Ukrainai kovoje su agresoriumi.

„Suburtoje virtualioje grupėje „Diaspora Ukrainai“ dalijamės informacija apie įvairiose šalyse vykdomas akcijas ir iniciatyvas. Šiuo metu lietuviai, gyvenantys Europos Sąjungos valstybėse, raginami kreiptis su prašymais nedelsti svarstyti Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą. Taip pat pasirašyti peticiją prieš vykdomą karinę agresiją prieš ukrainiečius, kurią inicijavo Ukrainiečių pasaulio kongresas (angl. Ukrainian World Congress). Tai, ką daro Putinas, yra nusikaltimai, apibrėžti tarptautinėmis konvencijomis – nusikaltimai žmonijai, karo nusikaltimai, kuriuos darantys asmenys turi būti nubausti“, – teigia D. Asanavičiūtė. 

Ketvirtadienį, kovo 3 d., 19 val. Lietuvos laiku diasporos organizacijų, lituanistinių mokyklų atstovai, geros valios tautiečiai užsienyje kviečiami į virtualų susitikimą aptarti koordinuotą pagalbą ir bendras iniciatyvas. Susitikime taip pat dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos ir Krašto apsaugos ministerijos atstovai, Ukrainiečių pasaulio kongreso atstovai.

„Kaip niekada esame vieningi, esame viena Tauta, pasiryžusi visomis išgalėmis, turimomis pajėgomis padėti mūsų brangiems kaimynams ir bičiuliams Ukrainoje. Mūsų tautiečius, kurie vis dar likę ten ir stoja į vieną gretą su ukrainiečiais, gindami Ukrainos žemę“, – vienybę pabrėžia D. Asanavičiūtė.

„Kartu su Ukraina iki pergalės!“ – sako parlamentarė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą