Studijos

Seimo narės Agnės Širinskienės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į Seimo valdybą prašydama užtikrinti tinkamą Sausio 13-osios barikadų prie Seimo apsaugą

2023 m. sausio 5 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo valdybą prašydama pasirūpinti adekvačia Sausio 13-osios memorialo prie Seimo apsauga. Atskiri barikados fragmentai vykstant remonto darbams jau kuris laikas yra palikti neapsaugoti, tad milžiniškos vertės istorinis paminklas gali būti apgadintas.

„Sausio 13-osios memorialas prie Seimo, saugantis tą lemtingą Valstybės datą įamžinančias barikadas – lietuvių Tautos kovų už Nepriklausomybę paminklas, kurio išsaugojimas ir perdavimas ateities kartoms yra ypač reikšmingas. Deja, nors remontas buvo pradėtas dar 2021 m. pabaigoje Seimo kanceliarijai sudarius sutartį dėl remonto darbų, iki šiol matome tuos darbus tebevykstant, o dalis saugotinų memorialą sudarančių blokų yra sukrauti nuo kritulių neapsaugotoje vietoje, ne stoginėje, o šalia Seimo sienų. Kaip šiandien matyti, blokai yra permirkę, pakeitę savo spalvą, o ant jų sausio 13-osios Seimo gynėjų palikti užrašai trupa. Toks blokų nesaugojimas sukelia pavojų, kad žiemos metu, kai atodrėkį keičia šąlantys orai ir formuojasi ledas, dar labiau paspartės blokų irimas ir bus pažeisti ne tik užrašai, bet ir pačios betoninės konstrukcijos. Dėl to yra būtina kuo greičiau pasirūpinti memorialinių blokų apsauga“, – sako Seimo narė A. Širinskienė.

Seimo narė stebisi, kodėl Seimo valdančioji dauguma, formaliai deklaruojanti rūpestį istorine atmintimi, taip aplaidžiai žiūri į tiesiog jų akivaizdoje trupančius istorinius paminklus. „Keista, kad tenka net kreiptis į Seimo valdybą prašant pasirūpinti tinkamu istorinės atminties išsaugojimu ir užtikrinti, kad ypač istorinei atminčiai svarbūs barikadų fragmentai būtų apsaugoti nuo kritulių ir temperatūrų kaitos poveikio. Tokio aplaidumo jau neįmanoma pateisinti vien neūkiškumu. Tai labai neatsargus, neatsakingas požiūris į Valstybės istoriją, ypač skaudžius tos istorijos momentus. Tikiuosi, kad bent artėjant sausio 13-ąjai memorialą sudarantys barikadų blokai bus apdengti ir jų toliau neardys atmosferos poveikis“, – pažymi Seimo narė A. Širinskienė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą