Įvairenybės

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė siūlo naikinti spragas skiriant išmokas vaikams ir tikslines kompensacijas

Vakar Seimo nariai po pateikimo pritarė keliems parlamentarės Rimantės Šalaševičiūtės inicijuotiems ir kartu su kitais LVŽS frakcijos nariais teiktiems įstatymų projektams. Vienas iš jų panaikintų dalį jaunų tėvų diskriminuojančią spragą Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme.

Šiuo metu nereti atvejai, kai dar bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys ar pirmais metais po jos baigimo jaunuoliai, nespėję sukaupti darbo stažo, susilaukia mažylių. Skirtingai nuo stažo taip pat neturinčių besimokančiųjų profesinio mokymo įstaigose ar studijuojančių aukštosiose mokyklose, jie negali gauti jokių vaikams skirtų išmokų. „Tai yra socialiai neteisinga ir diskriminacinė nuostata. Todėl įregistravome ir Seimo posėdyje pateikėme LR išmokų vaikams įstatymo 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, pagal kurį vienam iš bendrojo ugdymo mokyklose besimokančių tėvų būtų mokama 6 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka nuo jų vaiko gimimo dienos iki jam sukaks 2 metai“, – sako Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Tokia išmoka yra skiriama profesinėse ar aukštosiose mokyklose besimokantiems tėvams. Tai būtų ne tik finansinė parama, bet ir paskata jauniems žmonėms tęsti mokslus.

Kiti du įstatymo projektai, kuriems taip pat pritarta po pateikimo, leistų kontroliuoti tikslinių kompensacijų poreikį ir tikslingiau panaudoti savivaldybių biudžetų lėšas.

„Dažnai pasitaiko atvejų, kai asmenys, patekę į palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigas kitos savivaldybės teritorijoje nei jų deklaruota gyvenamoji vieta, dėl nežinojimo arba dėl sąmoningo piktnaudžiavimo apie tai neinformuoja savivaldybių administracijų ir toliau gauna jiems jau nebepriklausančias tikslines kompensacijas. Sužinojus pavėluotai, savivaldybių galimybės susigrąžinti permoką yra gana sudėtingos – arba iš asmens gaunamos kitos išmokos, arba teismo keliu, o po mirties – dar sudėtingiau“, – komentuoja parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė.

Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymo 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projektu siekiama užtikrinti, kad savivaldybių administracijos efektyviau kontroliuotų tikslinių kompensacijų skyrimą ir mokėjimą, o savivaldybių gydytojai turėtų galimybę tikrinti ir atnaujinti duomenis, turėdami ribotą prieigą prie e-sveikatos sistemos. Šiam tikslui įgyvendinti pateiktas Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 65 straipsnio 4 dalies papildymas, sukonkretinant savivaldybės gydytojų funkcijas. Savivaldybių gydytojai kartą per mėnesį rengtų ir teiktų informaciją apie pacientus, kuriems teikiamos paslaugos kitų savivaldybių teritorijose esančiose palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigose. Patiems pacientams nebeliktų prievolės informuoti savivaldybių.

Projektai buvo įtraukti į vakar opozicijos suformuotą Seimo posėdžio darbotvarkę. Toliau jie bus nagrinėjami komitetuose, numatomas svarstymas parlamento posėdyje – birželio pabaigoje.

Pranešimą paskelbė: LVŽS komunikacijos grupė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą