Politika ir teisė

Seimo narė Guoda Burokienė: „Vidaus reikalų ministeriją raginame imtis lyderystės ir bendradarbiauti su savivalda“

2021 m. liepos 12 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Į Lietuvą plūstant nelegaliems migrantams, didžiausia našta tenka pasienio savivaldybėms. Iš Vidaus reikalų ministerijos merai pasigenda elementaraus komunikavimo, aiškaus veiksmų plano.

„Lietuvos savivaldybių merai šiuo metu Vyriausybės palikti vieni spręsti nelegalių migrantų apgyvendinimo, testavimo, maitinimo ir kitus klausimus. Savivaldybės skubiai turėjo pasirūpinti transportu, maitinimu, komunalinėmis paslaugomis, įrengti dušines, pavėsines, suteikti būtiniausias higienos priemones. Savivaldybės patiria didžiulį finansinį krūvį. Juo labiau, kad nelegalių migrantų antplūdžio greitai išspręsti nepavyks. Išklausę merų pasisakymus, Vyriausybę skatiname nedelsiant parengti aiškų savivaldybių išlaidų, susijusių su migrantų apgyvendinimu, maitinimu, vakcinavimu, sveikatos priežiūra ir kt., kompensavimo algoritmą“, – teigia Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Guoda Burokienė.

Pasak Seimo narės, taip pat būtina užtikrinti vietinių gyventojų saugumą, įvedant papildomas policijos pajėgas, pasitelkiant Lietuvos šaulių sąjungos narius.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK), atsižvelgdamas į dėl migrantų srauto valstybės mastu paskelbtą ekstremalią situaciją, neeilinę ir nerimą keliančią padėtį pasienio savivaldybėse, priėmė protokolinį nutarimą.

„Šiuo metu labiausiai trūksta Vidaus reikalų ministerijos lyderystės ir konkrečių veiksmų koordinavimo. Neeilinį VVSK posėdį norėjome surengti dar praėjusios savaitės penktadienį, tačiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė savo darbotvarkėje laiko nerado. Suderinome jai patogų laiką šiandien, tačiau ir šios dienos posėdyje ministrė nepasirodė. Vyriausybę raginame bendradarbiauti su savivaldybėmis, derinti su jomis ekstremalios situacijos valdymo veiksmus, dalyvaujant Finansų, Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoms, kitomis institucijomis“, – neeiliniame posėdyje priimtus sprendimus apžvelgia komiteto narė G. Burokienė.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Seimo narė Guoda Burokienė

El. p. guoda.burokiene@lrs.lt

Mob. 8 668 42 676

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą