Verslas

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Vyriausybei nepateikus 2023 m. Valstybės pažangos ataskaitos, socialdemokratai įspėja: nėra ne tik ataskaitos, bet ir pažangos“

2024 m. gegužės 21 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Vyriausybei nepateikus praėjusių metų Valstybės pažangos ataskaitos, kuri privalėjo būti pateikta Valstybės kontrolei iki šių metų balandžio 20 d., socialdemokratai pažymi, kad nėra ne tik ataskaitos, bet ir valstybės pažangos.

„Tai, kad Vyriausybė, kuri turėtų rodyti pavyzdį visoms valstybės institucijoms, begėdiškai vėluoja pateikti tokį svarbų dokumentą – Valstybės pažangos ataskaitą, rodo, kad dabartinės Vyriausybės negalavimas pažengė labai toli.

Šią ataskaitą Vyriausybė privalo pateikti nustatytu laiku pagal įstatymą – jos nepateikimas yra skandalingas nesiskaitymas ne tik su įstatymais, bet ir su visuomene bei valstybės institucijomis. Ši ataskaita – tai ne šiaip popierius: joje pateikiami duomenys yra labai svarbūs planuojant valstybės strategijas ir išteklių skirstymą“, – pažymi Seimo Audito komiteto pirmininko pavaduotoja, Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Parlamentarė atkreipia dėmesį, kad Valstybės kontrolė aptiko reikšmingų iškraipymų kitose Vyriausybės ataskaitose.

„Visas Valstybės metinių finansinių ataskaitų rinkinys pateiktas pavėluotai.

Jame aptikti reikšmingi duomenų iškraipymai. Pavyzdžiui, negalima patvirtinti dalies duomenų teisingumo: rezervų, sukaupto perviršio ar deficito, įplaukų, pervestų pinigų ir kt. Neįmanoma patvirtinti 98,35 proc. (12 474,06 mln. Eur) mokesčių pajamų ir su jomis susijusių gautinų ir mokėtinų sumų teisingumo. 75,67 mln. Eur turto ir finansavimo sumų, įsipareigojimų ir grynojo turto duomenys neteisingi, nes finansinės apskaitos tvarkymo procesai ir ūkinių operacijų registravimas neatitinka atskaitomybės įstatymų ir standartų arba neužtikrinamas atsakingas turto ir finansų valdymas įstaigoje“, – pažymi R. Budbergytė.

Ji akcentuoja, kad Valstybės kontrolei klausimų sukėlė ir reprezentacinių bei viešinimo išlaidų naudojimas ministerijose: reprezentacinėms išlaidoms priskiriamos darbuotojų skatinimo priemonės.

„Simboliška, kad Vyriausybė vėluoja pateikti Valstybės pažangos ataskaitą: kadencija – prie pabaigos, o žadėtos pažangos, deja, nematyti. Progresuoja tik krizės simptomai“, – komentuoja Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė R. Budbergytė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą