Verslas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Nauja išlyga paskatins verslo įmones rinktis elektromobilius“

2021 m. birželio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Antradienį Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis Romualdas Vaitkus Seimui pristatė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo būtų leidžiama įmonėms, perkant elektromobilius, įtraukti pirkimo išlaidas į įmonės PVM apskaitą. Tokia išlyga galiotų įsigyjant elektromobilį iki 50 000 EUR vertės su PVM.

„Šiuo metu ekologiški automobiliai sudaro itin mažą transporto dalį – pagal paskutinius duomenis Lietuvos keliais važinėja vos apie 1,2 tūkst. elektromobilių. Suteikus galimybę įsigyjant elektromobilį PVM sąnaudas įtraukti į apskaitą, daugiau įmonių turėtų paskatą pereiti prie ekologiško elektrinio transporto ir aktyviai prisidėtų prie klimatui draugiškos aplinkos kūrimo“, – sakė Aplinkos apsaugos komitete dirbantis R. Vaitkus.

Pagal dabar galiojančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo redakciją apribojimai dėl PVM įtraukimo į apskaitą netaikomi tik specialios paskirties lengviesiems automobiliams. Įsigaliojus įstatymo pataisoms būtų paskatintas verslo autoparko atnaujinimas įsigyjant draugiškus gamtai automobilius be papildomų subsidijų iš valstybės. Analogiška tvarka jau galioja Latvijoje ir Estijoje, o daugelis Europos šalių taiko įvairias mokesčių tarifų lengvatas ar plėtoja elektromobiliams reikalingą infrastruktūrą.

Europos valstybių transporto priemonių rinkoje elektromobilių dalis pastaruosius penkerius metus nuolat auga. Europos Vadovų Taryba, nustatydama bendrą Europos Sąjungos politikos kryptį ir prioritetus, yra įsipareigojusi iki 2050 m. sukurti ir išvystyti CO2 neišskiriančių technologijų ekonomiką. Siekiant šio tikslo dėl neutralaus poveikio klimatui, svarbus vaidmuo tenka transporto sektoriui.

„Turime skatinti verslą rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones, investuoti į aplinką tausojančias naujas technologijas. Manau, kad tokia PVM lengvata elektromobiliams ne tik prisidės prie to, jog sumažintume taršą transporto sektoriuje, bet ir padės įmonėms sutaupyti“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis R. Vaitkus.

Seimas projektui po pateikimo pritarė: 66 parlamentarai balsavo už, prieš buvo 2, susilaikė – 37. Toliau pasiūlymas bus svarstomas Seimo komitetuose.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą