Studijos

Seimo Kultūros komitetas pritarė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimams

2021 m. balandžio 29 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Kultūros komiteto balandžio 28 d. posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, buvo svarstomi Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimai (projektai Nr. XIIIP-5324 ir Nr. XIIIP-5370). Bendru sutarimu Komiteto nariai pritarė sprendimui šiuos įstatymų projektus sujungti ir Seimui teikti svarstyti patobulintą įstatymo projektą Nr. XIIIP-5324(2).

Įstatymo pataisos parengtos įvertinus Vyriausybės išvadą dėl įstatymo projekto Nr. XIIIP-5324 ir atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, Kultūros ir Aplinkos ministerijų, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, kitų institucijų bei nevyriausybinių organizacijų teiktas pastabas ir pasiūlymus.

Kultūros komitetas siūlo reguliuoti naujų pastatų statybą, atsižvelgiant į kultūros paminklų teritorijoje išsaugotą aplinkos autentiškumą, t. y. statyti naujus statinius, nesusijusius su kultūros paveldo objektų eksponavimu, tvarkymu ar atkūrimu ir kultūros paveldo objektų bei jiems eksploatuoti reikalingų pagalbinio ūkio paskirties pastatų naudojimu, būtų draudžiama kultūros paminklų teritorijose, kuriose yra išsaugotas jų aplinkos autentiškumas.

Patobulintame įstatymo projekte Nr. XIIIP-5324(2) siūloma įtvirtinti draudimą viešajam pažinimui ir naudojimui saugomų kultūros paveldo objektų – dvarų sodybų teritorijas ir jose esančius sklypus – padalyti ir (ar) atidalyti į du ar daugiau žemės sklypų, išskyrus kituose įstatymuose nustatytus atvejus. Taip pat numatoma įtvirtinti įstatyminę normą, nustatančią, kad specialiosios žemės naudojimo sąlygos taikomos ne tik valstybinių gamtinių rezervatų buferinės apsaugos zonose, bet ir valstybinių kultūrinių rezervatų buferinės apsaugos zonose.

Parengė:

Kultūros komiteto biuras

Tel. (8 5) 239 6863, el. p. kultkt@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą