Kelionės

Maljorkos planas „išdegė“: užsidarė per Velykas, užtat turistų laukia jau gegužę

Pirmąjį šių metų ketvirtį griežtame karantine gyvenusi ir net velykinio laikotarpio turizmą „paaukojusi“ Maljorka ir vėl įsileidžia poilsiautojus iš svečių šalių. Pavyzdžiui, iš Vilniaus į Maljorkos sostinę Palmą tiesioginiais užsakomaisiais skrydžiais galima skristi jau nuo gegužės 8 dienos.

Ir nors kai kurie Maljorkos kurortai garsėja „be stabdžių“ švenčiančiu britų ar vokiečių jaunimu, visgi tai nenubraukia Maljorkos kaip Europoje vienos gražiausių salų reputacijos, į kurią vykstama tiesiog pabūti gamtoje: pakeliauti, pasigėrėti vaizdingais kalnų iškilnotais landšaftais ar tiesiog kiekvieną dieną į jūrą bristi vis kitokiame paplūdimyje.

Svarbiausia – išsirinkti tinkamą kurortą  

Ieškant apgyvendinimo saloje, svarbu paisyti savo ar visos šeimos poreikių ir prioritetų. Dvi aktyvios jaunimo itin pamėgtos kurortinės zonos, nuo sostinės Palmos ir oro uosto esančios vos už 20 min. kelio automobiliu, yra Magalufas ir El Arenalis. Tad jei ieškote linksmybių ar, priešingai, jų vengiate, šiuos du pavadinimus reikėtų įsiminti. 

Visgi greičiausiai šiemet ir šie jaunimo kurortai bus gerokai ramesni, mat nors turistai saloje – labai laukiami, visgi dėl pandemijos ribojama parduotuvių ir maitinimo įstaigų veikla, nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto įvesta komendanto valanda – nakties metu draudžiama būti paplūdimiuose.

„Ieškantiems ramaus šeimyninio poilsio rekomenduočiau Santa Ponsa kurortą, kuris garsėja gerais paplūdimiais. Į šį kurortą vyksta ir golfo žaidėjai, mat įrengti keli dideli golfo laukai, – pasakojo Dagne Sannikova, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadovė. – Jaukus, ramus Santa Ponsa kurortas įsikūręs salos pietvakariuose, netoli sostinės Palmos – iki jos išsinuomotu automobiliu nuvažiuosite per pusvalandį“.

200 įlankų ir paplūdimių    

Šiemet Maljorkos pakrantės įvertintos 35-iomis mėlynosiomis vėliavomis, iš kurių – 25-ios atiteko paplūdimiams, 10 – jachtų ir kitų pramoginių laivelių prieplaukoms, – marinoms. Maljorka garsėja ne tik paplūdimių gausa, bet ir jų įvairove – galima rinktis plačius balto smėlio paplūdimius, besidriekiančius ištisus kilometrus, arba žavingas didesnes ir mažesnes aplink visą salą išsibarsčiusias įlankas, kurias mėgsta vietos gyventojai ir kurias lengvai atranda keliautojai.  

„Maljorkoje nemažai nudistų paplūdimių, tad jei atostogaujate su vaikais ir nenorite staigmenų, rekomenduočiau šeimyniniam poilsiui tinkančius Cala Millor, Cala Molins, Calla d‘Or ar Alkudijos paplūdimius. Sala nedidelė, nuo šiauriausio iki piečiausio jos taško yra 75 km, o tarp rytinės ir vakarinės pakrančių – 100 km, tad jei tik nuomojatės automobilį, praktiškai visi populiariausi paplūdimiai tampa pasiekiami per valandą ar greičiau“, – sakė D. Sannikova.

Landšaftą diktuoja Tramuntana kalnai

Automobilį verta nuomotis tiek dėl galimybės aplankyti kuo daugiau paplūdimių, iš kurių kai kurie pasiekiami tik privačiu transportu, tiek ir dėl Serra de Tramuntana kalnų, kurie driekiasi nuo salos pietvakarių šiaurės rytų kryptimi. Pasigrožėti kalnais galima ne tik iš automobilio lango, bet ir per pėsčiųjų ar dviračių žygį, kurie organizuojami po kalnus supančius nacionalinius parkus.

Maljorka garsėja šimtus metų skaičiuojančiais autentiškais miesteliais, iš kurių bent keli įsispraudę būtent tarp Tramuntana kalnų. Pavyzdžiui, bene gražiausia salos vieta tituluojamas Valdemosa miestelis, kuriame gyveno kompozitorius Frederikas Šopenas su savo mylimąja, rašytoja Žorž Sand. Taip pat rekomenduojama aplankyti netoli Valdemosos esančius įspūdingai apželdintus Alfabijos sodus, kurių centre – senas ir kadais itin turtingas dvaras, išsaugojęs arabiškos stilistikos elementus.

Kitas atviruko ir gurmano nosies vertas miestelis – Soller – įsikūręs tarp jūros ir kalnų įsispraudusiame apelsinmedžių slėnyje. Nors daug kas bene labiausiai dūsauja dėl Deia gyvenvietės, kurioje dėl itin vaizdingo, tapybiško kraštovaizdžio įsikūrė daugybė menininkų. Kalbama, jog Deia nekilnojamojo turto turi ir didžiuma turtingiausių salos gyventojų. 

„Jei kelionę per kalnus pradedate nuo pietvakarinės jos dalies, ją vainikuos labiausiai į salos šiaurės rytus nutolęs Formentoro iškyšulys ir jo uolėti krantai. Ši vieta dovanoja bene kontrastingiausią, dramatiškiausią salos vaizdą, kurį dar sustiprina vėjai – ne veltui vietos gyventojai Formentoro iškyšulį vadina vėjų susitikimo vieta,“ – pasakojo D. Sannikova.   

Kalnus ir paplūdimio malonumus sujungia taip pat šiaurinėje salos dalyje esantis Es Torren de Pareis kanjonas, laikomas vienu didžiausių Viduržemio jūros regione. Žygeivius jis išveda į nedidelį, tamsiomis niūriomis uolomis aprėmintą balto smėlio paplūdimį ir dovanoja kiek fantasmagoriškus vaizdus. Sakoma, kad tai viena įspūdingiausių vietų visoje saloje.

„Dėl skardingų, uolėtų pakrančių iš išorės, t. y. iš jūros pusės, sala atrodo dar įspūdingiau nei keliaujant po ją automobiliu, tad rekomenduojama pramoga – ekskursija laivu palei salos pakrantes“, – rekomendavo „Tez Tour“ atstovė.

Na ir, žinoma, kokia kelionė jei per ją nebus paragauta ko nors iš vietos virtuvės? Maljorkoje pasmaguriauti gaus antienos ir įvairiausių daržovių mėgėjai, o jūros gėrybių gerbėjams rekomenduojamas tradicinis omarų troškinys Calderata de Langosta. Smaližiams – saldžios bandelės ir ledai su migdolais.

Svarbiausi saugumo reikalavimai, kurių Maljorkoje privalu laikytis dėl Covid-19 prevencijos:   

  • Galimi susibūrimai iki 6 asmenų, su sąlyga, kad visi žmonės yra daugiausia iš 2 namų ūkių.
  • Nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto saloje galioja komendanto valanda.
  • Kaukės privalomos vidaus patalpose ir lauke, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus. Kaukes leidžiama nusiimti tik vartojant maistą arba gėrimus.
  • Kavinės, restoranai, barai ir kitos maitinimo įstaigos klientus aptarnauja tik lauke, kuomet prie vieno staliuko gali sėdėti iki 4 asmenų. Šios įstaigos veikia iki 17 val., jos gali būti užpildytos iki 30 proc.
  • Ekskursijos leidžiamos grupėse iki 10 žmonių.
  • Parduotuvės dirba, išskyrus valstybinių švenčių dienomis. Žmonių srautai ribojami iki 50 proc.
  • Svarbu! Jei turistui saloje diagnozuojamas Covid-19 susirgimas, šalis (Ispanija) dengia gydymo ir apgyvendinimo išlaidas.

„Kelionių organizatorius įsipareigojęs pargabenti turistą namo, tad dėl ligos skrydį praleidęs asmuo gali būti ramus, jog sugrįš vos pasveikęs, artimiausiu skrydžiu“, – pastaruoju metu itin aktualų organizuotos kelionės privalumą priminė „Tez Tour“ atstovė.

Pranešimą paskelbė: Inga Aukštuolytė, UAB Tez Tour

Parašykite komentarą