Teisėsauga, kriminalai

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija toliau domisi, ar pakankamai kontroliuojamas sekimas

2021 m. lapkričio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Vykdydama parlamentinę kontrolę Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija lapkričio 24 d. posėdyje toliau domėjosi Kriminalinės žvalgybos įstatymo 15 straipsnio taikymo ypatumais, t. y. – Komisija aiškinosi, ar kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų nustatyta tvarka veiksmingai užtikrina, kad būtų laikomasi pagrindinių kriminalinės žvalgybos principų, ir ar efektyviai vykdoma kriminalinės žvalgybos vidaus kontrolė. Be to, Komisija domėjosi, ar buvo atvejų, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius, kaip kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovas, privalėjo informuoti asmenį apie jo atžvilgiu kriminalinės žvalgybos metu padarytus pažeidimus.

Posėdyje dalyvavę generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas, STT direktorius Žydrūnas Bartkus, STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas Jovitas Raškevičius ir STT Tyrimų koordinavimo valdybos Metodinės paramos skyriaus viršininkas Ramūnas Merkininkas išsamiai paaiškino minimo straipsnio taikymą ir pabrėžė, kad vykdant kriminalinę žvalgybą griežtai laikomasi visų nustatytų procedūrų, maksimaliai taikomos šio proceso teisėtumo kontrolės priemonės, užtikrinančios žmogaus teisių apsaugą.

Priminame, kad Įstatymo 15 straipsnyje nustatyta, kad „sekimą iki trijų dienų leidžiama atlikti sankcionavus kriminalinės žvalgybos subjekto vadovui ar įgaliotam vadovo pavaduotojui kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų nustatyta tvarka“, o nustačius, kad kriminalinės žvalgybos metu buvo pažeistos žmogaus teisės ir laisvės, kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovas privalo informuoti asmenį apie jo atžvilgiu kriminalinės žvalgybos metu padarytus pažeidimus.

Komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis dar kartą pažymėjo, kad dalyvaujant Generalinei prokuratūrai, Komisija tęs susitikimus su Lietuvos kriminalistais ir domėsis, ar kriminalinės žvalgybos kontrolė yra pakankamai efektyvi, o ją vykdant užtikrinama žmogaus teisių apsauga.

Daugiau informacijos:

Komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis, tel. (8 5) 239 6636

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėjas

Alfredas Veleckis, tel. (8 5) 239 6816, el. p. alfredas.veleckis@lrs.lt.veleckis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą