Politika ir teisė

Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentų pareiškimas dėl tarptautinės istorinio švietimo, labdaros ir žmogaus teisių gynimo draugijos „Memorial“ ir istorinio revizionizmo

Mes, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai, išreiškiame rūpestį dėl istorinio revizionizmo Rusijoje ir konkrečiai dėl galimo „Memorial“ uždarymo.

„Memorial“ – viena seniausių nepriklausomų organizacijų, dalyvaujančių ginant žmogaus teises Rusijoje ir dokumentuojančių stalinizmo nusikaltimus visoje buvusioje Sovietų Sąjungos teritorijoje. Labai vertiname „Memorial“ darbuotojų atsidavimą ir ryžtą įamžinti sovietinių nusikaltimų – įvykdytų prieš lenkų, lietuvių, latvių ir estų tautas, taip pat prieš milijonus rusų, ukrainiečių ir kitų tautybių žmonių – aukas. Nepaprastai žavimės Rusijos piliečių, pasirengusių pasakyti visą tiesą apie nepatogią istoriją ir totalitarinių režimų vykdytus žmogaus teisių pažeidimus, darbu. Šis darbas – svarbus indėlis išsaugant Europos kolektyvinę atmintį.

Mes, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai, sutarėme stiprinti bendradarbiavimą kovojant su istorijos klastojimu, dezinformacija ir istoriniu revizionizmu. Kartu sieksime užtikrinti istorinį totalitarinių režimų įvykdytų nusikaltimų atminimą.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą