Įvairenybės

Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo spartinti žvyrkelių asfaltavimą

2021 m. birželio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Gegužės 27 d. Seimo priimta rezoliucija „Dėl žvyrkelių per Lietuvos gyvenvietes (kaimus) asfaltavimo programos“ paskatino neatidėlioti šio svarbaus Lietuvos regionams klausimo aptarimo.

Komiteto posėdyje dalyvavęs susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas informavo, kad iki 2024 m. ketinama užbaigti asfaltuoti 458 km valstybinės reikšmės žvyrkelių (šiais metais – 163 km). Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius pranešė, kad šiuo metu kaupiami duomenys apie galimybę dalį valstybinės reikšmės kelių perduoti savivaldybių žiniai. Iš savivaldybių taip pat prašoma informacijos, kokius kelius jos norėtų perduoti Automobilių kelių direkcijai. Ši informacija svarbi siekiant efektyviai planuoti žvyrkelių asfaltavimui skirtų lėšų panaudojimą, kadangi savivaldybės geriau žino apie jų teritorijoje esančių kelių teikiamą naudą. Buvo išsiaiškinta, kad kai kurios savivaldybėms trūksta lėšų gerai kelių būklei išlaikyti, dėl to jų žiniai perduodami keliai turėtų būti sutvarkyti.

Komitetas numato diskusiją dėl žvyrkelių asfaltavimo tęsti ateityje ir paragino Lietuvos savivaldybių asociaciją inicijuoti pasitarimus su Susisiekimo ministerija, kurių metu būtų išsiaiškinta, kurie žvyrkeliai regionuose turėtų būti asfaltuojami pirmiausia, ir kaip prie šio tikslo galėtų prisidėti savivalda.

Kitas, ne mažiau svarbus klausimas, susijęs su kelių projektavimu, kurį kelia ūkininkai, turintys sunkiąją žemės ūkio techniką – nuovažų įrengimas ir įvairių saugumo salelių projektavimas – kad jos būtų pritaikytos įvairiems vietinių bendruomenių ir ūkininkų poreikiams. Komitetas pasiūlė susisiekimo ministrui peržiūrėti teisės aktus ir esant reikalui, juos patobulinti, kad nuovažų ir kitų ūkininkams svarbių kelio objektų įrengimą galėtų finansuoti patys ūkininkai.

Parengė

Kaimo reikalų komiteto biuro patarėjas Rolandas Juknevičius

Tel. (8 5) 239 6845, el. p. Rolandas.Juknevičius@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą