Įvairenybės

Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė naujam Veterinarinių vaistų įstatymo projektui, kuriame bus atskirai reglamentuojamos su veterinariniais vaistais susijusios veiklos

2022 m. balandžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų) 

Šiandien Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) svarstė ir pritarė Komiteto patobulintam Veterinarinių vaistų įstatymo projektui (Nr. XIVP-1245(2)ES) kartu su patobulintais jį lydinčiaisiais Farmacijos (Nr. XIVP-1246(2)ES), Veterinarijos (Nr. XIVP-1247(2)ES) ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo (Nr. XIVP-1248ES) įstatymų projektais. Šiais įstatymų projektais siekiama suderinti nacionalinių teisės aktų nuostatas su Europos Parlamento ir Tarybos reglamento nuostatomis.

Veterinarinių vaistų įstatymo projektu siekiama reglamentuoti veiklos sritis, apimančias veterinarinius vaistus – viename įstatyme išdėstyti visas skirtinguose įstatymuose įtvirtintas nuostatas dėl veiklų, susijusių su veterinariniais vaistais, t. y. atskiriamos veiklos, susijusios su veterinariniais vaistais nuo veiklos, susijusios su vaistais, skirtais žmonėms. Nustatoma aiški veterinarinių vaistų naudojimo, licencijavimo tvarka, įteisinama nuotolinė prekyba nereceptiniais veterinariniais vaistais, veterinarinių vaistų lygiagretaus importo tvarka, reglamentuota veterinarinių vaistų geros gamybos praktikos pažymėjimų išdavimo tvarka. 

Farmacijos įstatymo pakeitimo projektu siūloma šiame įstatyme išbraukti visas nuostatas, susijusias su veterinarine farmacija. Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo įstatymo projektu – diferencijuoti sankcijas už veterinarinę farmaciją reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, atsižvelgiant į pažeidimų pobūdį.

Dėl šių Vyriausybės teiktų įstatymų projektų Komiteto išvadų ir patobulintų projektų rengėjais buvo paskirti KRK pirmininkas Viktoras Pranckietis ir KRK narys Kęstutis Mažeika.

Numatyta įstatymų įsigaliojimo data 2022 m. lapkričio 1 d. Dėl šių projektų dar turės apsispręsti Seimas.  

Parengė

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja

Simantė Kairienė

Tel. (8 5) 239 6645, el. p. simante.kairiene@lrs.lt  

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą