Studijos

Seimo Kaimo reikalų komitetas: „Atraskime daugiau Lietuvos“

2021 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo III rūmų ( 3 a. fojė) eksponuojama nuotraukų paroda „Tradicinių lietuviškų amatų gidas“, kuria siekiama didinti Lietuvos tradicinių amatų žinomumą ir populiarumą.

Lietuvos amatininkų nuotraukų parodą pristato Lietuvos kaimo turizmo asociacija, o Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo ne tik rinktis lietuviškus maisto produktus ir palaikyti vietinius gamintojus, bet ir kviečia, esant galimybei, keliauti po šalį, lankyti amatininkų sodybas, dalyvauti edukacijose ir įsigyti autentiškų rankų darbo kūrinių.

Pasak Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentės dr. Agnės Vaitkuvienės, pastaruoju metu vietinis turizmas tampa vis populiaresniu, o praėjusiais metais prasidėjusi pandemija tik paskatino atostogoms rinktis savo šalį: „Kasmet vis daugiau žmonių keliauja po Lietuvą, todėl mūsų tikslas – atskleisti tuos gyvuosius kultūros lobius, senųjų amatų tradicijas puoselėjančius meistrus, parodyti juos visuomenei, paskatinti kultūrinį turizmą ir taip prisidėti prie tradicinių amatų išsaugojimo“. Lietuvos kaimo turizmo asociacija kviečia naudotis surinkta informacija apie turizmo paslaugų tiekėjus kaime, įvairias pramogas, edukacijas ir degustacijas.

 

Šią parodą galima pamatyti ir nuotoliniu būdu: visas projekto „Tradicinių lietuviškų amatų gidas“ nuotraukas galima rasti čia: www.atostogoskaime.lt . Šioje svetainėje pateikta informacija apie 30 senųjų amatų, daug puikių fotonuotraukų, vaizdo medžiaga, o taip pat elektroninis žemėlapis su pažymėtomis amatų vykdymo ir edukacinių amatų programų organizavimo vietomis.

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja Simantė Kairienė

Tel. (8 5) 239 6645, el. p. simante.kairiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą