Sportas

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija ragina Vyriausybę surasti lėšų Lietuvos sporto universiteto studentų bendrabučio remontui

2021 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Šiandien posėdžiavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija, atsižvelgdama į Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorės prof. dr. Dianos Rėklaitienės posėdyje nurodytas aplinkybes ir išsakytus argumentus, nutarė prašyti Vyriausybės rasti galimybę skirti lėšų Lietuvos sporto universiteto studentų bendrabučio remontui.

LSU patikėjimo teise valdomo bendrabučio, esančio Perkūno al. 3, Kaune, renovacijai lėšų buvo skirta dar 2020 metais, tačiau pradėti rangos darbai buvo sustabdyti, o skirto lėšos laiku nebuvo įsisavintos dėl vieno iš tiekėjų, dalyvavusių viešajame pirkime, pateikto ieškinio teisme ir prasidėjusio teisminio proceso.

Praėjusių metų pabaigoje LSU grąžino bendrabučio renovacijai nepanaudotas lėšas. Po palankiai pasibaigusio teisminio proceso LSU studentų bendrabučio remonto darbų tęsti nebegali, kadangi finansavimas šių metų valstybės biudžete nenumatytas.

Šiuo metu 272 vietų studentų bendrabutis negali būti naudojamas. Pastate išardytos šildymo, vandentiekio, elektros tiekimo sistemos, atlikti kiti griovimo darbai. Siekiant įgyvendinti planuotą bendrabučio renovaciją, pagal darbo techninį projektą reikia 986 tūkst. eurų.

Posėdyje dalyvavę Švietimo, mokslo ir sporto bei Finansų ministerijų atstovai apgailestavo dėl susidariusios situacijos, tačiau daug vilčių nesuteikė.

Komisijos nariai vieningai sutarė, kad LSU studentų bendrabučio renovacija šiuo metu yra prioritetinis projektas, ir Vyriausybė turėtų rasti jam lėšų – jeigu ne iš šių metų Vyriausybės rezervo, tai kitų metų valstybės biudžete. 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą