Sportas

Pasibaigus projektui gausios šeimos planuoja toliau aktyviai sportuoti

Ugdyti sveiką visuomenę ir užtikrinti vaikams turiningą poilsį skatinant jų fizinį aktyvumą – vienas iš Daugiavaikių šeimų asociacijos prioritetų. Daugiavaikių šeimų asociacija „Mes“ ką tik įgyvendino net 3 metų trukmės projektą, finansuotą Sporto rėmimo fondo lėšomis „Išgyvenimo ir orientavimosi veiklų įtraukimas į vaikų vasaros stovyklų SVAJONIŲ STOVYKLĄ įsigijant reikalingą inventorių“ Projekto įgyvendinimo metu įsigyta įranga buvo naudojama vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimui vasaros stovyklų metu – jos pagalba vaikai buvo skatinami vėl atsigręžti į gamtą, mokytis išlikimo gamtoje  taisyklių ir būdų, taip pat vaikai  supažindinti su orientavimosi sportu. Įtraukiant naujas veiklas, supažindinant su fizinės veiklos įvairove ir pasirinkimo galimybėmis, didinamas vaikų supratimas apie fizinio aktyvumo svarbą kasdieniniame gyvenime, ugdomi fizinio aktyvumo įpročiai. Per trejus metus buvo suorganizuota net 5 skirtingos vasaros stovyklos vaikams, kuriose iš viso dalyvavo 275 vaikų nuo 7 iki 18 metų (daugiau nei buvo planuota)

2019 metais buvo suorganizuotos 2 skirtingo pobūdžio stovyklos, kurios buvo orientuotos į išgyvenimo lauko sąlygomis  ir ištvermės ugdymą.  I-oji stovykla „Atgal į gamtą“ vyko liepos 14-27 dienomis sodyboje „Toli“ – Kojotų kaime (Ignalinos raj.) Čia net 50 vaikų gyveno kareiviškose palapinėse, miegojo kareiviškose lovose, o maistą gamino kareiviškame specialiai jiems atvežtame aparate. Negana to, jų laukė visiškai gamtinis gyvenimas – kiekvieną dieną vyko žygiai, bei ištvermės treniruotės. II-oji stovykla „Prie Baltijos jūros“ buvo suorganizuota Karklėje, kur vasarojo 25 vaikai. Joduotas oras, pastovios maudynės ir daug sportinių veiklų vaikus tikrai pripildė energijos visiems ateinantiems mokslo metams.

2020 metais stovykla „Pabėgusios vienuolės legenda“ vyko nuostabiame Antalieptės vienuolyne liepos mėn. 12-25 dienomis. 50 stovyklautojų patyrė vieną didžiausių savo gyvenimo nuotykių, nes teko ieškoti pabėgusios vienuolės paslaptinguose basųjų karmelitų vienuolyno požemiuose. Be nuotykių ir linksmybių kiekvieną dieną visų laukdavo nuotaikinga mankšta, žygiai po apylinkes ir maudynės ežere.

2021 metais Daugiavaikių šeimų asociacija „Mes“ vėl suorganizavo 2 skirtingo pobūdžio stovyklas, kurios vaikams ne tik sukėlė daug gerų emocijų, bet ir praplėtė akiratį. „Gamtos stovykla“ Juodenėnuose (rugpjūčio 1-7 dienomis) 35 vaikus vėl pakvietė nusikelti 100 metų atgal. Gyventi didelėje senovinėje mokykloje, gamintis patiems maistą, praustis po šaltu dušu ir kad būtų dar įdomiau, pasikaitinti senovinėje pirtyje. Kadangi artimiausias ežeras buvo už 1,5 km, kiekvieną dieną vaikai eidavo į žygį link ežero su daina. 

Dar 115 vaikų paskutines vasaros dienas (rugpjūčio 23-29 dienomis) praleido prie Baltijos jūros, stovykloje „Svajonės pildosi Karklėje“.

Projekto metu įsigyta įranga leido stovyklas paversti dar aktyvesne nei buvo iki tol, taip pat turėjome galimybę integruoti išgyvenimą gamtoje, aktyvią sportinę veiklą bei orientacinius žaidimus.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Pociene, Daugiavaikių šeimų asociacija MES

Parašykite komentarą