Politika ir teisė

Seimo Europos reikalų komitetas: nelegalios migracijos iš Baltarusijos valdyme Europos Sąjunga turi būti solidari

2021 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Birželio 14 d. įvyko antroji Aukšto lygmens migracijos ir prieglobsčio konferencija, kurią organizavo Europos Parlamentas kartu su Europos Sąjungos Tarybai šį pusmetį pirmininkaujančia Portugalija. Konferencijoje aptartos dvi pagrindinės temos: „COVID-19 pandemijos įtaka migracijos ir prieglobsčio politikai“ ir „Išoriniai migracijos ir prieglobsčio politikos aspektai“. 

Konferencijoje dalyvavo ir pasisakė Seimo Europos reikalų komiteto deleguotas komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka, taip pat Europos reikalų komiteto ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Andrius Mazuronis.

A. Lydeka pabrėžė poreikį kuo daugiau dėmesio skirti padėčiai prie Europos Sąjungos sienos rytuose: po atvirų Baltarusijos grasinimų, nelegalios migracijos srautai iš Baltarusijos pusės šiuo metu yra padidėję 30 kartų, lyginant su pernai metų duomenimis. Europos Sąjungos institucijos ir valstybės narės paprašytos politinės paramos: „Turime būti solidarūs, budrūs ir pasirengę visiems nenuspėjamo režimo scenarijams. Mūsų tikslas – bendras: užtikrinti tvirtą Europos Sąjungos išorės sienų apsaugą ir neleisti kurtis naujiems nelegalios migracijos keliams“.

A. Mazuronis atkreipė dėmesį, kad nelegalios migracijos srautus iš Baltarusijos lemiantys veiksmai yra tikslingi, nes vyksta su Baltarusijos valdžios žinia, kaip atsakas į Europos Sąjungos taikomas sankcijas Baltarusijai. Todėl būsimuose Europos Sąjungos strateginiuose dokumentuose turėtų būti numatytas tinkamas reagavimas į tokius Baltarusijos valdžios veiksmus.

Konferenciją atidarė Europos Parlamento Pirmininkas Deividas Marija Sasolis (David-Maria Sassoli), Europos Komisijos Vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Džozepas Borelis (Josep Borrell), Europos Komisijos viceprezidentas Margaritis Šinas (Margariti Schin). Taip pat pasisakė Tarptautinės migracijos organizacijos generalinis direktorius Antonijus Vitorinas (António Vitorino) ir Europos Parlamento nariai.

Antrą kartą surengta Aukšto lygmens migracijos ir prieglobsčio konferencija skirta inicijuoti Europos Sąjungos valstybių narių parlamentarų dialogą su migracijos ekspertais, kuriame būtų aptartos Europos Sąjungos migracijos ir prieglobsčio sistemos aktualijos. 

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Simona Jankauskaitė, tel. (8 5) 239 6847

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą