Verslas

Seimo Ekonomikos komitetas pasisako prieš skubotus sprendimus dėl Ateities ekonomikos DNR plano įgyvendinimo ir naujų projektų finansavimo

2020 m. gruodžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Gruodžio 2 d. nuotoliniu būdu posėdžiavęs Seimo Ekonomikos komitetas parlamentinės kontrolės tvarka apsvarstė klausimus, susijusius su lėšų Lietuvai pagal Ateities ekonomikos DNR planą skirstymo kriterijais ir vertinimu. Komitetas taip pat aptarė problemas, susijusias su europinių lėšų, numatytų pritraukti užsienio investuotojus į Lietuvoje vykdomas mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros bei inovacijų veiklas pagal priemonę „Smart FDI“ Nr.3.

Išklausęs Finansų ministerijos informaciją apie vykdomą Ateities ekonomikos DNR plano peržiūrą ir susipažinęs su Komiteto kuruojamų sričių – Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos ministerijų – pristatymais apie DNR plane esančius atitinkamų ministerijų administruojamus projektus, Komitetas nutarė rekomenduoti naujai Vyriausybei peržiūrėti Ateities ekonomikos DNR planą, atsižvelgiant į šiuo metu Ateities ekonomikos DNR plane esančių projektų kaštų ir naudos analizę, projektų aktualumą.

Išnagrinėjęs parlamentinės kontrolės klausimą dėl europinių lėšų, numatytų pritraukti užsienio investuotojus į Lietuvoje vykdomas mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros bei inovacijų veiklas pagal priemonę „Smart FDI“ Nr.3 , Komitetas nutarė rekomenduoti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai nepriimti sprendimų dėl kvietimų pagal priemonę „Smart FDI“ Nr. 3 paraiškų finansavimo, taip pat neskelbti naujų kvietimų teikti paraiškas pagal tęstinę projektų atrankos tvarką, kol nebus panaikintos abejonės dėl šio kvietimo teikti paraiškas organizavimo. Taip pat paprašyta paruošti ir pateikti Komitetui susipažinti naujas taisykles, kuriose būtų įtvirtinamas terminas, numatantis prieš kiek laiko turėtų būti pranešama apie skelbiamų priemonių galutines atrankos taisykles, numatomą atrankos būdą, paraiškų pateikimo datą ir valandą. 

 

Parengė

Ekonomikos komiteto biuro patarėja Laura Jasiukėnienė

Tel. (8 5) 239 6753, el. p.Laura.Jasiukėnienė@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą