Studijos

Patarimai, kaip pasirinkti mokyklą

Mokykla gali lemti vaiko sėkmę įvairiose gyvenimo srityse. Būtent dėl to tėvams labai svarbu ją išrinkti tinkamai, ji turi geriausiai atitikti vaiko konkrečius poreikius bei suteikti geriausią įmanomą išsilavinimą jam. Žinoma, dėl itin didelės mokyklų pasiūlos, pasirinkti gali būti kiek sudėtinga, todėl čia pateiksime pagrindinius patarimus, padėsiančius bent kiek lengviau priimti šį sprendimą.

Atsižvelkite į savo vaiką ir šeimą

Pirmiausia, ką rekomenduojama atlikti tėveliams, renkantiems mokyklą savo vaikui, susirašyti pagrindinius dalykus, kurie jums atrodo svarbiausi. Galbūt ir jūsų vaikas išsakė tam tikrus aspektus, ko tikisi iš mokyklos. Apgalvokite apie mokyklos lokaciją, vaikui geriausiai tiksiantį mokymosi stilių bei jam labiausiai patinkančius dalykus. Kai kurios mokyklos gali turėti sustiprintą tam tikrų dalykų mokymą – pavyzdžiui, Gedimino miesto privati mokykla didelį dėmesį skiria gamtamoksliniam ugdymui, kad vaikai galėtų iš arčiau susipažinti su gamtoje slypinčiomis paslaptimis. 

Nuodugniai pasidomėkite apie patinkančias mokyklas

Prieš užsirašant į tam tikrą mokyklą, labai svarbu ir detaliai ja pasidomėti. Sužinokite, kokia yra mokyklos politika bei kokiomis vertybėmis ji vadovaujasi. Būtina, jog namuose diegiamos vertybės sutaptų su mokyklos, kadangi tik taip bus galima pasiekti geriausių rezultatų. Taip pat, jei jums aktualu, apsvarstykite ir popamokines veiklas, siūlomas mokymosi įstaigoje. Dažnai įvairūs būreliai, organizuojami mokykloje, leidžia sutaupyti laiko ir išspręsti logistines problemas, kadangi vaikų nereikia niekur papildomai vežioti bei jie gali būti mokykloje iki to laiko, kol tėvai baigs darbą. 

Aplankykite mokyklas

Susisiekite su jus dominančių mokyklų administracija bei susitarkite dėl vizito. Jei įmanoma, apžiūrėkite mokyklą įprastomis pamokų valandomis bei net apsilankykite keliose pamokose. Itin praversti gali individualus susitikimas su mokytojais bei mokyklos vadovybe, kadangi būtent jie tiksliausiai atsakys į visus jums rūpimus klausimus. Pokalbis su mokytojais leidžia gerai suprasti, ar jie yra atsidavę savo darbui bei yra laimingi, mokydami vaikus. Kadangi būtent jie yra arčiausiai jūsų vaiko esantys suaugusieji mokymosi valandomis, svarbu, jog jie būtų geriausi savo srities specialistai. Vertingas patarimas – venkite lankytis mokyklose pirmąją ar paskutinę semestro savaitę, kad galėtumėte realiai suvokti, kaip mokykla veikia. 

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

One Comment

  • gerdunka222

    mes tai gavom labai daug rekomendacijų apie vieną mokyklą, tai ją ir pasirinkome. ir nenusivylėm, komentarai atitiko ir vaizdą.. pazinimomedis.lt

Parašykite komentarą