Politika ir teisė

Seimo Darbo partijos frakcijos pranešimas: frakcija siūlo 2023-iųjų biudžete socialinių darbuotojų kelionės į darbą išlaidų kompensavimui skirti 5,5 mln. eurų

2022 m. lapkričio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Darbo partijos frakcija siūlo ateinančių metų biudžete skirti 5,5 mln. eurų socialinių darbuotojų kelionės išlaidoms kompensuoti. 2021 m. duomenimis, Lietuvoje socialinių paslaugų srityje dirba daugiau kaip 14 tūkst. darbuotojų.

„Socialiniai darbuotojai nuolat bendrauja su riziką patiriančiais asmenimis, jiems tenka patirti nemažai kelionės išlaidų vykdant savo darbo funkcijas, todėl siūlome kompensuoti jų kelionių išlaidas, patiriamas vykstant į darbą ir iš jo“, – teigia Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Socialinis darbas visuomenei yra labai naudingas. Apklausos rodo, kad penktadalis šalies gyventojų yra vienaip ar kitaip susidūrę su socialiniu darbuotoju. Todėl, anot Seimo narės Vaidos Giraitytės-Juškevičienės, svarbu skatinti žmones rinktis šią profesiją ir palaikyti dirbančiuosius šį atsakingą darbą.

„Kai kurios savivaldybės pasirūpina, kad jų socialiniai darbuotojai galėtų vykti pas jų laukiančius žmones, atvykti į darbą ar grįžti iš jo, organizuoja pavėžėjimą savo lėšomis. Visi suprantame, kad atlyginimai, mokami socialiniams darbuotojams, yra gerokai per maži, ypač kainoms pakilus 31,5 proc. Kelionės išlaidų į darbą ir iš jo kompensavimas būtų reali pagalba ir motyvacija žmonėms, kurie šį atsakingą darbą dirba“, – mano  parlamentarė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą