Įvairenybės

Seime vyks Energetikos ir darnios plėtros komisijos konferencija „Klimato kaita ir ateities energetika“

Birželio 15 d., trečiadienį, 13–15.30 val. nuotoliniu būdu vyks Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos konferencija „Klimato kaita ir ateities energetika“, skirta aptarti klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo tikslus, uždavinius ir priemones, kurių reikia imtis siekiant klimato neutralumo ir atsparumo klimato kaitos padariniams Lietuvoje, apžvelgti naujausias klimato kaitos tendencijas, energetikos sektoriaus indėlį į klimato kaitą ir kylančias grėsmes.

Siekiant sumažinti neigiamą tradicinių energijos gamybos technologijų įtaką klimato kaitai, vis labiau naudojamos atsinaujinančios energijos technologijos. Deja, daugelis iš jų yra nestabilios ir reikalauja kompleksinių energijos saugojimo sprendinių. Konferencijoje bus analizuojamas nestabilių atsinaujinančios energijos išteklių (pvz. vėjas, saulė) integravimas į mikro ir nacionalinius tinklus, panaudojant vandenilio technologijos sprendinius, aptariamas ne tik elektros energijos saugojimas, bet ir šilumos saugojimas, panaudojant modernias termochemines šilumos saugojimo technologijas. Taip pat bus aptariamos naujausios tendencijos gaminant vandenilį, elektrą ir šilumą, panaudojant vandenilio kuro elementus ir tiesiogines aktyvuotų metalų ir vandens hidrolizės reakcijas. Konferencijoje bus apžvelgiamos ir šiuolaikinės branduolinės energetikos tendencijos Europoje, šiuo metu dažnai linksniuojamų mažųjų modulinių reaktorių (Small Modular Reactors – SMR) perspektyvos.

Konferencijos pranešėjai – mokslininkai ir ekspertai iš Vilniaus Universiteto, Aplinkos ministerijos, Lietuvos energetikos instituto ir Lietuvos energetikos agentūros.

RENGINIO PROGRAMA

Registracija į renginį: asmenis, pageidaujančius dalyvauti minėtame renginyje, prašome registruotis čia.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje, „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą