Teisėsauga, kriminalai

Seime bus diskutuojama apie privalomos mediacijos taikymo iššūkius

Vasario 6 d., ketvirtadienį, 10 val. Konferencijos salėje (Seimo III r.) įvyks mokslinė-praktinė konferencija „Privaloma mediacija – iššūkiai ir galimybės“. Renginį organizuoja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė, bendradarbiaudama su Mykolo Romerio universitetu, Lietuvos mediatorių rūmais ir VšĮ biuru „Pactum“.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. mediacija šeimos ginčams, kurie yra nagrinėjami ginčo teisena, yra taikoma kaip privaloma ikiteisminė ginčų sprendimo tvarka. Privalomos mediacijos tikslas – padėti šeimoms jų ginčus išspręsti taikiai, išsaugant tarpusavio santykius, kartu taupant laiką ir pinigus.

Konferencijoje mokslininkai ir praktikai apžvelgs privalomos mediacijos taikymo Lietuvoje ypatumus, kylančius iššūkius bei ieškos galimų jų sprendimo būdų.

Dalyvauti konferencijoje kviečiami mediatoriai, notarai, advokatai, akademinės bendruomenės atstovai, šeimos ir vaikų interesams atstovaujančios nevyriausybinės organizacijos.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Seimo svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.

Konferencijos programa

 

Registracija į konferenciją vykdoma iki 2020 m. vasario 4 d. 13 val. čia.

Daugiau informacijos:

Seimo narės R. Šalaševičiūtės padėjėja

Natalija Vaišnorienė

Tel.: (8 5)  239 6656, mob. 8 612 01 375

El. p. natalija.vaisnoriene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą