Studijos

Seimas – tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje

2023 m. vasario 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Vasario 23–26 dienomis Seimas antrą kartą įsitrauks į didžiausią šalyje kultūros šventę – 23-iąją tarptautinę Vilniaus knygų mugę. Sostinės Vilniaus 700-ajam gimtadieniui dedikuotame renginyje Seimo stendas pakvies per įvairias veiklas iš arčiau susipažinti su parlamento darbu ir atrasti skaitantį ir kuriantį parlamentą.

Seimo erdvė, įsikūrusi 3 salėje 3.22 stende, Knygų mugės dalyvius visas dienas kvies dalyvauti įvairiose veiklose, skirtose daugiau sužinoti apie parlamento darbą, teisėkūros procesą ir piliečių galimybes jame dalyvauti, svarbiausius Lietuvos valstybingumo raidos įvykius. Seimo stende lankytojai turės galimybę susitikti ir pabendrauti su Seimo nariais, pasitikrinti žinias viktorinoje apie Lietuvos parlamentarizmą ir išbandyti „Politinį kompasą“, kuris padės nusistatyti savo politines pažiūras. Remiantis Seimo kanceliarijos atliktu piliečių įsitraukimo į demokratijos procesus tyrimu, specialiai šiai Knygų mugei parengtas piliečių įsitraukimo testas, kurį galės išbandyti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Taip pat lankytojų laukia nauji Seimo kanceliarijos leidiniai, kuriuos bus galima laimėti dalyvaujant stendo veiklose.

Vasario 23 d., ketvirtadienį, 18 val. Konferencijų salėje 5.5 vyks Seimo Ateities komiteto parengtos strateginių įžvalgų studijos „Rusijos karo prieš Ukrainą galimi poveikiai Lietuvai“ pristatymas. Renginio moderatorius – Audrius Siaurusevičius. Diskusijoje dalyvaus: Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Išorinės informacinės aplinkos vyriausiasis ekspertas Alfonsas Eidintas ir ekspertas Gediminas Kašėta, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos Tyrimų skyriaus patarėjas Giedrius Kanapka, Lietuvos banko atstovai: valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, Ekonomikos departamento direktorius Aurelijus Dabušinskas, Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyriausiasis ekonomistas Darius Imbrasas, Ekonomikos departamento Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyriausiasis ekonomistas Vaidotas Tuzikas.

Dalyvaudamas Vilniaus knygų mugėje Seimas lankytojus siekia supažindinti su teisėkūros procesu, piliečių galimybėmis jame dalyvauti ir prisistato ne tik kaip valstybės kultūros politiką padedantis formuoti įstatymų leidėjas, bet ir knygas skaitanti ir jas rašanti institucija. Nepriklausomos Lietuvos parlamento veiklos laikotarpiu į Tautos atstovybę buvo išrinkta daug iškilių grožinės literatūros kūrėjų, meno, kultūros ir įvairių mokslo sričių ekspertų ir profesionalų, savo gyvenimą susiejusių su knyga ir spausdintu žodžiu.

Knygų mugėje Seimas kviečia kartu versti naujus lapus, bendradarbiauti ir dalytis skaitymo bei kultūrinio bendravimo džiaugsmu!

Seimo erdvės Knygų mugėje programa

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą