Politika ir teisė

Seimas svarstys siūlymą Kalvarijos savivaldybės teritorijoje įvesti tiesioginį valdymą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Seimui pristatė nutarimą, kuriuo siūloma Kalvarijos savivaldybės teritorijoje įvesti tiesioginį valdymą. Pasak ministrės, tiesioginis valdymas gali būti įvedamas Seimo nutarimu, jeigu savivaldybės taryba per Vietos savivaldos įstatyme numatytą laiką, tai yra per du mėnesius, nepaskiria mero pavaduotojo arba pavaduotojų, savivaldybės administracijos direktoriaus, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo arba pavaduotojų.

„Kalvarijos savivaldybės tarybos 2022 m. vasario 17 d. sprendimu Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius buvo atleistas iš pareigų. Kitas savivaldybės administracijos direktorius savivaldybės tarybos sprendimu nėra paskirtas. Vietos savivaldos teisė negali būti įgyvendinama tik iš dalies, nesudarant privalomų nuolatinių savivaldybės institucijų. Šią teisę įgyvendinantys savivaldybės taryba ir meras negali piktnaudžiauti ir veikti ne pagal Konstitucijos laiduojamas vietos savivaldos teisės paskirtį. Tokia situacija pažeidžia ir vietos bendruomenės, ir valstybės interesus“, – pristatydama projektą sakė A. Bilotaitė. Jos teigimu, nesant savivaldybės vykdomosios institucijos, neužtikrinamos tinkamos valstybės biudžeto vykdymas, tuo pačiu neužtikrinamas paslaugų gyventojams teikimas, kitų savivaldybės įsipareigojimų įvykdymas.

Ministrė pabrėžė, kad susidariusią padėtį buvo bandyta spręsti: „Pakvietėme į Vidaus reikalų ministeriją Kalvarijos savivaldybės atstovus, paprašėme informuoti apie susidariusią situaciją ir paprašėme imtis tam tikrų sprendimų, kad Lietuvos Respublikos įstatymai būtų vykdomi. Deja, kaip matome, sprendimai nebuvo padaryti.“

Seimo nutarimo „Dėl tiesioginio valdymo Kalvarijos savivaldybės teritorijoje įvedimo“ projektui Nr. Nr. XIVP-1661 po pateikimo pritarė Seimo nariai 88, prieš balsavo 10, susilaikė 24 parlamentarai.

Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Prie šio klausimo Seimo posėdyje numatoma grįžti gegužės 24 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą