Įvairenybės

Seimas ratifikavo Suomijos ir Švedijos prisijungimo prie NATO protokolus

2022 m. liepos 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas neeilinėje sesijoje ratifikavo NATO sutarties protokolus dėl Suomijos ir Švedijos prisijungimo prie aljanso.

Už įstatymą dėl Suomijos prisijungimo (projektas Nr. XIVP-1891) vieningai balsavo 111 Seimo narių, įstatymą dėl Švedijos prisijungimo (projektas Nr. XIVP-1892) palaikė 112 parlamentarų, prieš balsavo 1.

Birželio pabaigoje Madride vykusio NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo metu abi valstybės pakviestos tapti NATO narėmis, o liepos 5 d. Suomijos ir Švedijos prisijungimo protokolus Briuselyje pasirašė visų 30-ies NATO valstybių atstovai.

Prisijungimo protokolai įsigalios, kai visos šalys praneš JAV Vyriausybei, kad jiems pritaria.

Suomija ir Švedija NATO partnerėmis tapo 1994 metais, kai abi prisijungė prie Partnerystės taikos labui (angl. PfP) programos. Šių metų gegužės 18-ąją Suomija ir Švedija, atsižvelgdamos į saugumo situacijos pokyčius po Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą, pateikė oficialias paraiškas prisijungti prie NATO.

Seimas gegužės 10 d. priimtoje rezoliucijoje yra pabrėžęs, kad Suomija ir Švedija yra patikimos ir ilgametės NATO partnerės, o jų politinis, ekonominis ir gynybinis potencialas yra svarbus veiksnys užtikrinant viso Aljanso, inter alia ir Baltijos bei Šiaurės valstybių regiono, saugumą ir gynybą.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą