Transportas

Seimas pritarė oro uostų koncesijos projektui

Šiandien, birželio 2 d., Seimas pritarė valstybės įmonės Lietuvos oro uostų valdomų trijų oro uostų koncesijos įstatymo projektui. Šį projektą, numatantį oro vartų valdymą patikėti tarptautinę patirtį turinčiam operatoriui, pateikė Susisiekimo ministerija.

Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus teigimu, koncesijos projektas padės Lietuvai ne vien plėtoti oro uostus, bet ir pasiekti reikšmingų rezultatų Baltijos rinkoje. „Aviacijos sektoriaus vertė mūsų šalies ekonomikai yra didžiulė. Tikiu, kad šis projektas taps dar viena sėkmės istorija ir leis sėkmingai konkuruoti su kitomis Baltijos šalimis, kurios dar nežengė šio žingsnio“, – sako ministras R. Sinkevičius.

Koncesijos projekto įgyvendinimas užtikrins šalies pasiekiamumo didinimą kiekviename iš Lietuvos oro uostų: keleivių, skrydžių ir krypčių didėjimą, galimybes atsivesti naujų oro bendrovių išnaudojant koncesininko tinklą. Vykstant šiam projektui bus gerinamas šalies investicinis klimatas ir tvirtinamas susisiekimas su eksporto rinkomis. Jis taip pat skirtas iš esmės pagerinti valstybės kapitalo grąžą iš Lietuvos oro uostų naudojamo valstybės turto.

Koncesininko investicijomis sukurtas turtas liks valstybės nuosavybė, tačiau bus prižiūrimas ir gerinamas privačiomis lėšomis. Tokiu būdu bus užtikrintas modernus oro uostų valdymas, į keleivį orientuotas aptarnavimas ir paslaugos, geresnis komercinių zonų išnaudojimas ir aukštesnė teikiamų paslaugų kokybė.

Lietuvos oro uostų vadovas Gediminas Almantas džiaugiasi šiuo politiniu žingsniu plėtojant šalies oro transportą. „Tai išties didelis laimėjimas mums visiems. Koncesijos modelis mūsų rinkai yra pats tinkamiausias variantas strategiškai vystyti Lietuvos oro uostų veiklą. Naudodamiesi šiuo geriausią praktiką turinčiu modeliu išplėsime ir ilgalaikės strategijos linkme pasuksime Lietuvos oro transporto sektoriaus vystymą – tikiu, kad su patyrusio operatoriaus pagalba tapsime Baltijos šalių regiono lyderiais“, – teigia G. Almantas.

Šių metų balandžio pabaigoje Susisiekimo ministerija ir Lietuvos oro uostai pasirinko koncesijos patarėją – „InterVistas“ vadovaujamą konsorciumą. Oro uostų koncesijos projektuose patirtį turinti įmonė padės parengti koncesijos konkurso sąlygas, nustatyti koncesijos tikslus bei uždavinius ir derėtis su koncesijos konkurso dalyviais. Vienas svarbiausių uždavinių konsultantams yra užtikrinti valstybės interesus projekte: gauti maksimalią naudą valstybei (didinant šalies pasiekiamumą, užtikrinant investicijas į oro uostų infrastruktūrą ir generuojant Lietuvos valstybei koncesijos mokestį) ir užtikrinti Lietuvos nacionalinio saugumo interesus.
Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą