Įvairenybės

Seimas pritarė D. Jauniškio skyrimui VSD direktoriumi antrajai kadencijai

Seimas nusprendė pritarti Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos siūlomai Dariaus Jauniškio kandidatūrai užimti Valstybės saugumo departamento direktoriaus pareigas. Šalies vadovui paskyrus D. Jauniškį į šias pareigas, tai bus jau antroji jo kadencija. Už tai numatantį  Seimo nutarimą (projektas Nr. XIIIP-4677(2) 109 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 5 parlamentarai.

Valstybės saugumo departamento direktorius D. Jauniškis prisistatymo metu pabrėžė, kad mato dar daug būtinų darbų, kad būtų padidintas VSD veiklos efektyvumas saugant valstybę ir visuomenę nuo nedraugiškų išorės inicijuotų veiksnių. „Nepaisant kylančių globalių krizių turime išlaikyti aukštą Lietuvos žvalgybos standartą, kad deramai įvykdytume pareigą prognozuoti ir identifikuoti, įvertinti ir užkardyti išorės grėsmes. Esu tikras, kad einame teisinga kryptimi. Ir pokyčius, ir progresą pasiektus per pastaruosius penkerius metus būtina tęsti“, – posėdyje kalbėjo D. Jauniškis.

D. Jauniškis Valstybės saugumo departamento direktoriumi pirmajai kadencijai buvo paskirtas 2015 m. balandžio 13 d.

Valstybės saugumo departamento direktorių penkerių metų kadencijai Seimo pritarimu skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas.

D. Jauniškio biografija trumpai

1990–1993 m. dirbo Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriuje.

1993–1994 m. dirbo Vadovybės apsaugos departamente.

1995 m. pradėjo tarnybą Ypatingosios paskirties tarnyboje (YPT). Nuo 1997 m. iki 2006 m. buvo YPT vado pavaduotojas, nuo 2006–2008 m. buvo YPT vadas.

2008 m. paskirtas Specialiųjų operacijų pajėgų vadu.

2015 m. balandžio 14 d. D. Jauniškis pradėjo eiti VSD direktoriaus pareigas.

D. Jauniškis turi ekonomikos bakalauro laipsnį. Studijavo Baltijos gynybos koledže Estijoje ir Sausumos pajėgų karo koledže Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2012 m. Vašingtono universitete jam suteiktas strateginių studijų magistro laipsnis.

D. Jauniškis 2002, 2004 ir 2007 metais dalyvavo tarptautinėse misijose.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą