Sveikata

Dirbantiems infekcijų židiniuose karantino metu siūloma didinti priedus ir minimalias socialines garantijas

Seimas po pateikimo pritarė siūlymams, kuriais siekiama pagerinti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų socialines garantijas netekto darbingumo atveju ir padidinti darbo užmokesčio priedus dirbant ypač pavojingose sąlygose.

Teikiamu Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų projektu yra numatoma minimali, tai yra ne mažesnė nei 24 Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos valstybės biudžeto lėšų suma, kuria siūloma karantino laikotarpiu drausti infekcijos židiniuose dirbančius darbuotojus.

Darbuotojams, dirbantiems ypač pavojingomis sąlygomis, infekcijos židiniuose siūloma mokėti nuo 60 iki 100 proc. priedus, atsižvelgiant į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo vykdomų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą.

„Mūsų pozicija nesikeičia ir mes esame už tai, kad tie priedai negali būti vienodi tiek tarp medikų, tiek kitų specialybių. Iš tikrųjų šiuo metu kai kurie šeimos gydytojai, kardiologai dirba nuotoliniu būdu. Tai yra visiškai ne tas pats. Kai kurie gydytojai dirba su kaukėmis 12 valandų su trimis chalatais, intubuoja, kateterizuoja ir daro kitokias intervencijas“, – pristatydama pataisas pažymėjo projekto iniciatorė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Pasak komiteto vadovės, siūloma, kad intensyvumo ir atsakomybės lygius nustatytų Vyriausybė arba įgaliota institucija.

Projektui Nr. XIIIP-4686(2) po pateikimo vieningai pritarė 126 balsavime dalyvavę Seimo nariai. Jis bus svarstomas ypatingos skubos tvarka.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą