Teisėsauga, kriminalai

Seimas leido Seimo narį V. Gapšį patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Seimas, atsižvelgdamas į generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir Seimo tyrimo komisijos išvadą, nusprendė sutikti, kad Seimo narys Vytautas Gapšys būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar būtų kitaip suvaržyta jo laisvė. Už šį sprendimą (Seimo nutarimo projektas Nr. XIVP-118) balsavo 97 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 7 parlamentarai.

Seimo laikinosios tyrimo komisijai vadovė Irena Haase pažymėjo, kad V. Gapšys komisijai nepateikė įtikinančių faktų ar duomenų, kad atliktas ikiteisminis tyrimas kaip nors susijęs su politine V. Gapšio, kaip Seimo nario, veikla.

Gruodžio 3 d. generalinis prokuroras E. Pašilis, kreipėsi į Seimą dėl sutikimo patraukti atraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Gapšį. Kaip tvirtino generalinis prokuroras, V. Gapšys yra kaltinamas Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje. „Šioje baudžiamojoje byloje V. Gapšiui pareikšti kaltinimai dėl keturių sunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 3 dalyje (kyšininkavimas) ir 226 straipsnio 4 dalyje (prekyba poveikiu)“, – teigė generalinis prokuroras E. Pašilis.

E. Pašilis pažymėjo, kad V. Gapšys kaltinamas tuo, kad būdamas 2012–2016 metų kadencijos Seimo nariu, Darbo partijos pirmininko pirmuoju pavaduotoju, Darbo partijos 2016 m. Seimo rinkimų štabo vadovu ir dėl šiame viešajame juridiniame asmenyje einamų vadovaujančių pareigų turėjęs teisę veikti ir veikė šio juridinio asmens vardu bei individualiai turėjęs teisę atstovauti šiam juridiniam asmeniui, priimti sprendimus šio juridinio asmens vardu ir kontroliuoti šio juridinio asmens veiklą nuo 2015 m. rugsėjo 28 d. iki 2016 m. sausio 22 d. Vilniuje kyšininkavo bei prekiavo poveikiu.

Seimo statutas numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti). Šiais atvejais generalinis prokuroras apie tai nedelsdamas praneša Seimui.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą