Transportas

SEB bankas: automobilio lizingui gyventojai per mėnesį skiria 250 eurų

SEB banko duomenimis, pernai naują automobilį lizingu gyventojai vidutiniškai pirko už beveik 25 tūkst. eurų, naudotą – už kiek daugiau negu 13 tūkst. eurų. Skolindamiesi beveik ketveriems su puse metų, gyventojai vidutiniškai per mėnesį automobilio lizingui skyrė apie 250 eurų.
„Vidutinė kaina, už kurią pernai gyventojai įsigijo naujus automobilius lizingu, išaugo 4,8 proc., naudotus – 3,3 proc., palyginti su 2014 metais. Didėjant pajamoms, klientai ieško kokybiškų automobilių, todėl renkasi naujus ar brangesnius apynaujus automobilius, atitinkančius saugumo, patogumo reikalavimus, mažiau teršiančius aplinką“, – sako Saulius Mickus, SEB banko Lizingo departamento direktorius.
SEB banko duomenimis, pastaruoju metu vis daugiau automobilių pirkėjų naudojasi galimybe lizingu įsigyti ne tik visiškai naują, bet ir turguje ar transporto skelbimų interneto svetainėse išsirinktą naudotą apynaujį automobilį. Per 2015 metus banko klientai iš fizinių asmenų ir įmonių, parduodančių automobilius, lizingu įsigijo naudotų automobilių už 10,3 mln. eurų. Tai du kartus didesnė vertė negu 2014 metais.
„Lizingu įsigyti naudotą automobilį ne tik iš oficialių automobilių pardavimo salonų ar banko pasirinktų naudotų automobilių pardavėjų, bet ir iš fizinių asmenų ar kitų įmonių, prekiaujančių automobiliais, mūsų privatūs klientai gali nuo 2013 metų lapkričio. Pastebime, kad klientai šia paslauga noriai naudojasi – pernai naudotų apynaujų automobilių dalis, įsigyta iš privačių asmenų ar įmonių, parduodančių automobilius, sudarė 67 proc. visų SEB banko lizingu įsigyjamų automobilių“, – pažymi S. Mickus.
Norint lizingu įsigyti naudotą automobilį, svarbu žinoti, kad lizingo termino pabaigoje jis turi būti ne senesnis kaip 13 metų. Klientas savo lėšomis turi padengti bent 10 proc. automobilio kainos, o mažiausia banko finansuojama suma yra 4 000 eurų.
SEB banko duomenimis, vidutinis statistinis lizingu automobilį įsigyjantis klientas yra 40 metų vyras, gyvenantis viename iš trijų didmiesčių – Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje. Dažniausiai lizingu automobilius perkantys gyventojai renkasi „VW Passat“, „Nissan Qashqai“, „Kia Sportage“ ir „Škoda Octavia“ modelių automobilius.
„Įdomu pastebėti, kad kas ketvirtas pirkėjas pernai automobilį pirko ir lizingo sutartį sudarė gimtadienio proga – jų sutarties sudarymo data buvo ne toliau kaip pusantro mėnesio iki ar po gimimo dienos. Vadinasi, pirkdamas ar keisdamas automobilį, dažnas pirkėjas apie jį galvoja ne tik kaip apie susisiekimo priemonę norint nuvykti iš taško A į tašką B, bet ir kaip dovaną sau“, – pastebi S. Mickus.
Iš viso pernai lizingu SEB klientai įsigijo automobilių už 19 mln. eurų. 2014 metais ši suma buvo 11 mln. eurų.

Parašykite komentarą