Transportas

„Wizz Air“ mini 15 veiklos metų sukaktį – aptarnauta 200 mln. keleivių

„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje, paminėjo 15-os veiklos metų sukaktį bei atšventė 200 mln. pervežtų keleivių pasiekimą.

Bendrovė, 2015 metais spalį pasiekusi 100 mln. aptarnautų keleivių ribą, per mažiau nei 4 metus šį skaičių padvigubino. Žymėdama svarbų pasiekimą „Wizz Air“ visiems keleiviams, skridusiems šventiniu skrydžiu iš Ukrainos sostinės Kijevo į Katovicus Lenkijoje, padovanojo 200 Eur „Wizz Air“ kuponus.

„Pirmasis bendrovės skrydis įvyko 2004 metais tarp Lenkijos ir Didžiosios Britanijos. Šiandien, po 15 metų, aptarnavome jau 200 mln. keleivių plačiame bendrovė tinkle su 146 oro uostais 44 šalyse. Nors mūsų keleiviai yra didžiausia šio pasiekimo dalis, taip pat svarbu pažymėti kelis aspektus, kurie leidžia „Wizz Air“ išskirti tarp konkurentų ir padeda sukurti mūsų neprilygstamą strateginę poziciją Europoje, – sako „Wizz Air“ vadovas Jozsef‘as Varadi.

Pasak „Wizz Air“ vadovo bendrovė išsiskiria savo ULCC verslo modeliu, yra viena iš sąnaudų lyderių prekių pramonėje ir viena iš labiausiai vertinamų oro linijų Europoje. „Skiriame daug dėmesio Centrinės ir Rytų Europos regionui. Vykdome užsakymą, kurio metu bendrovės orlaivių parką papildys daugiau nei 250 naujų „A320neo“ modelių. Turime multikultūrinę komandą, kuriai atstovauja daugiau nei 50 tautybių profesionalų, užtikrinančių, kad sektume pasaulinę viziją, priimtume subalansuotus sprendimus ir greitai prisitaikytume prie pokyčių besikeičiančioje aplinkoje. Dėkoju keleiviams, partneriams ir, žinoma, „Wizz Air“ komandai už pasitikėjimą šiuos visus 15 metų. Linkiu dar įspūdingesnių ateinančių 15-kos metų, – sako J. Varadi.

2004 m. gegužės 19 d. skrydžiui pakilo pirmasis bendrovės orlaivis. Nuo to laiko „Wizz Air“ orlaivių parkas išaugo iki 112 „Airbus“ orlaivių, įskaitant naujosios kartos „Airbus A321neo“ orlaivius. Šie orlaiviai turi plačiausią keleivių kabiną tarp visų siaurafiuzeliažinių keleivinių orlaivių – jame įrengtos net 239 vietos; jie turi du „Pratt & Whitney“ turbokompresorių variklius ir pasižymi pavyzdine sunaudojamo kuro ekonomika. Keleiviai, pasirinkę skristi bendrovės „Airbus A321neo“ orlaiviais, pasinaudoja ne tik „Wizz Air“ žemomis bilietų kainomis, bet ir prisideda prie galimo mažiausio ekologinio pėdsako vienam keleiviui.

Per pastaruosius 12 mėnesių „Wizz Air“ bendrovė pradėjo skrydžius iš Austrijos, Taptautinio Vienos oro uosto; įsteigė antrinę įmonę Didžiojoje Britanijoje „Wizz Air UK“, kurios orlaivių parką netrukus sudarys vienuolika „Airbus A320“ ir „Airbus A321“ orlaivių; pristatė specialų 100-ąjį orlaivį; investavo daugiau nei 300 mln. eurų ir atidarė naują mokymo centrą Budapešte; pradėjo vykdyti skrydžius iš naujausios bazės Lenkijoje, Krokuvoje, bei orlaivių parką papildė dviem iš 256 naujausios kartos „Airbus A321neo“ orlaiviais.

Apie „Wizz Air“
Didžiausios Centrinėje ir Rytų Europoje mažų sąnaudų bendrovės „Wizz Air“ orlaivių parką sudaro 112 „Airbus“ A320 ir A321 tipo orlaivių. Oro linijų kompanija skraidina iš 25 bazių ir siūlo daugiau nei 650 maršrutų, jungiančių 146 kryptis 44-iose šalyse. „Wizz Air“ komandą sudaro apie 4500 aviacijos profesionalų, siūlančių aukščiausio lygio aptarnavimą ir ypač mažų kainų skrydžių bilietus, kuriuos per 2018 metus rinkosi 34 mln. keleivių. „Wizz Air“ akcijos yra skelbiamos Londono vertybinių popierių biržoje (trumpinys – WIZZ) ir yra įtrauktos į FTSE 250 ir FTSE All-share indeksus. „Wizz Air“ pelnė pasaulinio masto pripažinimą dėl vykdomos oro saugumo politikos ir yra įtraukta į Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) veiklos saugumo audito (IOSA) registrą. Neseniai aviakompanija pelnė aukščiausią 7 žvaigždučių saugumo reitingą iš vienintelės pasaulio oro linijų saugos ir prekių vertinimo agentūros airlineratings.com. Taip pat gavo „2019 metų aviakompanijos“ apdovanojimą, kurį bendrovei suteikė „Air Transport Awards“, vertindami visas pagrindines oro transporto kategorijas.

Parašykite komentarą