Politika ir teisė

Savivaldybės tikslas – į miesto kūrimą įtraukta visuomenė

Savivaldybėje vykęs susitikimas su Gargždų miesto centro pastatų savininkais dėl tolimesnių miesto sutvarkymo planų įnešė aiškumo, kuria kryptimi judama.  Džiaugtis yra kuo: renovuota didžioji dalis Klaipėdos ir Kvietinių gatvėse esančių daugiabučių, pertvarkyti skverai ties knygynu ir Turizmo informacijos centru (TIC), savo išvaizdą pakeitė kino teatras, muzikos mokykla, jau minėtas TIC. Tačiau kad miesto veidas ir toliau keistųsi į gerą, būtinas Savivaldos ir pastatų savininkų bendradarbiavimas, padėsiantis suformuoti aiškią viziją, kaip turėtų atrodyti miesto centras.

 „Savivaldybė neturi teisių šeimininkauti jūsų valdomuose pastatuose. Visgi norime išgirsti jūsų mintis ir pasiūlymus, kaip kartu galime tvarkyti Gargždus“, – konstruktyvaus pokalbio kvietė mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

 

Pokyčiai Klaipėdos gatvėje

Į susitikimą pakvietusiems mero pavaduotojai Audronei Balnionienei, Administracijos direktoriaus pavaduotojams Rasai Petrauskienei ir Justui Ruškiui verslininkai pristatė ateities planus. Bene didžiausią dalį pastatų Klaipėdos gatvėje turinčio Gargždų vartotojų kooperatyvo direktorė Janina Jurkuvienė sakė, kad dar šiemet turėtų būti atlikti „Senukų“ pastato (Klaipėdos g. 9) fasado tvarkymo darbai nuo Klaipėdos gatvės pusės, o ten, kur įsikūrusi mugė ir prekiaujama gėlėmis (Klaipėdos g. 7), bus sutvarkyti laiptai.

Remonto darbai jau vyksta Valdui Ilginiui Klaipėdos gatvėje priklausančiame pastate, kuris sujungtas su Klaipėdos apylinkės teismu. Planuojama per kelerius metus visiškai pakeisti stogą, nutinkuoti namo fasadą. Kokia spalva dažyti pastatą, konsultuosis Savivaldybėje.

Įrengti nuomai skirtas patalpas antrame aukšte virš knygyno planuoja šio pastato šeimininkas Andrius Jurgulis. Verslininkas jau ėmėsi konkrečių veiksmų ir šiuo metu rengiamas projektas antram aukštui statyti.

 „Rengiant Klaipėdos gatvės apželdinimo projektą, suformuota užduotis suprojektuoti du prekybinius paviljonus skirtingose Klaipėdos g. pusėse prie autobusų sustojimų vietų. Bus skelbiamas konkursas naujiems paviljonams įrengti ir juose vykdyti komercinę veiklą“, – sakė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas G. Kasperavičius.

 

Keisis Kvietinių gatvė

Kitais metais startuos Kvietinių gatvės rekonstrukcija. Bus atnaujinta važiuojamosios dalies danga, įrengtas dviračių ir pertvarkyti pėsčiųjų takai. Savivaldybės vadovai kvietė šioje gatvėje pastatus turinčius šeimininkus dar iki to laiko atlikti statinių išorės tvarkymo darbus. Gargždiškei Elenai Cirtautienei priklauso vienas šalia kito stovintys namai, kuriuose įsikūrusi kavinė ir alkoholiu prekiaujanti įstaiga. Šie pastatai buvo perdažyti prieš ketverius metus, o juos nuomojantys žmonės yra įpareigoti tik susitvarkyti aplinką. Gargždiškė mielai sutiko paprašyti sūnų pagalbos, kad jie dar kartą nudažytų fasadus ir sutvarkytų šalia augančius želdinius.

Keisti 19 numeriu pažymėtą namą nori ir jau penkiolika metų jį pagal panaudos sutartį administruojantis Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, verslininkas Martynas Pocius. Prieš kurį laiką čia buvo pakeistas stogas, langai, durys, šildymo sistema, laiptai, atliekami kosmetiniai remontai. Dėl fasado tvarkymo sudėtinga rasti bendrą kalbą su garbaus amžiaus pastato savininke.

Įgyvendins daug projektų

Savo ruožtu verslininkai domėjosi, ką Savivaldybės vadovai mano apie vaizdą, pasitinkantį įvažiuojant į Gargždus Kretingos plentu.

Mero pavaduotoja A. Balnionienė informavo, kad svarstomas variantas sekti vienos iš kaimyninių savivaldybių pavyzdžiu ir pasinaudoti galimybe Kretingos plentą perimti Savivaldybės žinion.

„Lietuvos automobilių Kelių direkcija šiuo metu vykdo tik tuos darbus, kurie buvo suplanuoti anksčiau. Nusipirkę visų magistralinių, krašto ir rajoninių kelių būklės vertinimo studijas pagal tam tikrus kriterijus juos identifikuos nuo prasčiausios iki geriausios būklės, ir parengs visų Kelių direkcijai priklausančių tvarkytinų kelių sąrašą, kuris bus prieinamas viešai. Ilgalaikė perspektyva laukti eilėje mūsų nedžiugina, todėl svarstome pasinaudoti alternatyva, kai Kelių direkcija savo lėšomis sutvarko kelią ir perduoda jį Savivaldybei. Dabar net ir labai norėdami neturime teisės tvarkyti mums nepriklausančios infrastruktūros“, – sakė A. Balnionienė.

Kitąmet turėtų būti apšviestas ir šalia plento einantis dviračių takas, pradėti ir baigti jo tąsos nuo Kęstučio iki Užuovėjos gatvės, įrengimo darbai.

Įvažiavimo į miestą nepuošia buvusi pieninė Žemaitės gatvėje. Sklypą, kuriame stovi pastatas, ruošiamasi parduoti. Kol tai įvyks, Savivaldybės vadovai jį valdančios bendrovės atstovės Rasos Kazlauskaitės paprašė prižiūrėti teritorijoje augančius želdinius ir palaikyti bendrą tvarką.

„Dar vienas didelis darbas laukia Pušų gatvėje. Jungiamojoje gatvės dalyje nuo Gamyklos gatvės žiedelio iki Dariaus ir Girėno gatvės per trejus metus bus nutiestas asfaltas. Projektavimo darbai vyksta ir Kvietinių, Klaipėdos, Žemaitės ir Janonio gatvių įrėmintame kvartale. Čia planuojamos teritorijos, kuriose, išsaugant žaliuosius plotus, atsiras daugiau automobilių stovėjimo vietų, vaikų žaidimų aikštelės, kitos poilsiui ir sportui skirtos erdvės“, – informavo Administracijos direktorius Justas Ruškys.

Direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė išreiškė viltį, kad Savivaldybei didinant miesto tvarkymo tempus, o iniciatyvą parodžius ir pastatų savininkams gražaus miesto rezultatą bus galima pasiekti daug greičiau.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Plungienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą