Studijos

Savanoriai iš Mykolo Romerio universiteto padės Nacionaliniam sveikatos centrui

Nuo šios savaitės į pagalbą Nacionaliniam sveikatos centrui ateina 30 Mykolo Romerio universiteto savanorių grupė – studentai, dėstytojai ir administracijos darbuotojai. Tikimasi, kad artimiausiu metu savanorių skaičius dar didės.

Pasak MRU rektorės profesorės Ingos Žalėnienės, šiuo laikotarpiu labai svarbu susitelkti ir pandemijos įveikimo prisidėti kas kuo gali. „Labai džiugu, kad universiteto bendruomenė yra pilietiška, ir paskelbus universitete kvietimą padėti Nacionaliniam sveikatos centrui aktyviai įsitraukė“.  

Pagalbos Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) koordinatorė Inga Mickevičiūtė sako, kad centrui šiuo metu labai reikalinga pagalba nuotolinių kontaktų palaikymui su identifikuotais, grįžusiais iš užsienio ar sąlytį su užsikrėtusiaisiais COVID-19 turėjusiais asmenimis. „Šiuo metu didelės rizikos užsikrėsti grupei priklausantys asmenys turėtų būti saviizoliacijoje,-  sako I. Mickevičiūtė. – tačiau tuo pačiu labai svarbu palaikyti su jais nuotolinį kontaktą, gauti operatyvią informaciją apie jų sveikatos būklę ir saviizoliacijos situaciją“.

MRU yra pirmasis universitetas, kuris pradeda savanorystę NVSC. Savanoriai dirbs pagal NVSC parengtą darbo tvarką ir klausimyną, juos dirbti apmokys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai. Savanoriai kasdien nuotoliniu būdu susisieks su asmenimis, kurie pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas, priklauso didelės rizikos užsikrėsti grupei ir turėtų būti saviizoliacijoje, rinks informaciją apie jų sveikatos pokyčius, ligos simptomus, kaip jiems sekasi saviizoliacija, kokios socialinės pagalbos jiems galbūt operatyviai reikia.  „Šių žmonių skaičius toliau auga, o NVSC specialistų pajėgumų palaikyti tiesioginį kontaktą su kiekvienu nepakanka, todėl savanorių pagalba užtikrinant prevencines priemones dabar labai reikalinga“, – sako I. Mickevičiūtė.

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą