Politika ir teisė

Šalies vadovas: Lietuva kartu su JAV siekia laisvės ir teisingumo

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių 100 metų jubiliejaus ir Sumnerio Welleso deklaracijos metinių minėjime pabrėžė, kad Lietuva sovietinės okupacijos metais jautė Jungtinių Valstijų paramą siekiant nepriklausomybės.

„Geriau nei kas kitas žinome laisvės kainą. Todėl negalime abejingai stebėti, kaip autoritariniai režimai ignoruoja tarptautinę teisę, vis dažniau laužo tarptautines sutartis ir demonstruoja atvirą panieką pamatinėms žmogaus teisėms bei laisvėms“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą dar kartą primena, kaip svarbu netoleruoti bet kokių mėginimų kėsintis į suverenių valstybių nepriklausomybę, jų teritorinį vientisumą, ką dar 1940 m. numatė Sumnerio Welleso deklaracija.

„Tam, kad būtų sustabdytas militarizmo, revanšizmo ir agresijos plitimas tarptautinės bendruomenės kūne, Ukraina turi šį karą laimėti. O mes – jai padėti“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, Lietuva yra pasirengusi kartu su JAV siekti, kad pasaulyje būtų daugiau laisvės, teisingumo ir teisės viršenybės. Prezidentas palinkėjo, kad laiko patikrinta dviejų šalių draugystė ir bendradarbiavimas toliau augtų ir stiprėtų.

1922 m. liepos 28 d. JAV oficialiai pripažino nepriklausomą Lietuvos valstybę, o 1940 m. liepos 23 d. laikinai JAV valstybės sekretoriaus pareigas ėjęs Benjaminas Sumneris Wellesas paskelbė deklaraciją, kuria JAV išreiškė paramą Lietuvai, Latvijai ir Estijai bei nepripažino Sovietų Sąjungos įvykdytos jų okupacijos ir aneksijos.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą