Darbas ir karjera

Ruošk ratus žiemą: žinomos įmonės jau dabar ieško darbuotojų tarp būsimų absolventų

Nors iki bakalauro studijų finišo, po kurio būsimiesiems absolventams teks rinktis kur ir ką dirbti, dar liko nemažai laiko, KTU Ekonomikos ir verslo fakultete (EVF) lapkričio 20 d. surengta „Praktikos diena“. Jame kelios dešimtys žinomų šalies verslo kompanijų rinkosi gabius studentus, kuriems siūlė perspektyvios praktikos galimybes.

Pirmą kartą Kauno technologijos universitete (KTU) vykusioje tokioje kontaktų mugėje dalyvavo daugiau nei 30 geriausių šalies verslo organizacijų, tarp kurių – „Swedbank“, DNB bankas, „Omnitel“, „PricewaterhouseCoopers“, ACME įmonių grupė.

„Džiaugiamės galėdami savo būsimiems absolventams suteikti galimybę per vieną dieną vienoje vietoje susitikti su daugybe skirtingų verslo organizacijų atstovų ir išsirinkti geriausią savo būsimos praktikos, o gal ir pirmojo darbo, vietą”, – sako KTU EVF studijų prodekanė doc. dr. Jurgita Stravinskienė.

Jos teigimu, surengti tokio pobūdžio renginį vėlyvą rudenį, o ne pavasarį, kaip tai įprasta Universiteto studentams, nuspręsta dėl to, kad tiek EVF studentai, tiek jiems praktikos vietas siūlančios bendrovės galėtų užmegzti kontaktus ir tam ruoštis iš anksto.  Didelis įmonių susidomėjimas „Praktikos diena“  parodė, kad KTU apskaitos, finansų, ekonomikos, marketingo, žmogiškųjų išteklių, verslo ir industrinių technologijų vadybos studentai yra itin paklausūs ir pripažįstami darbo rinkoje.

„Šio renginio metu verslininkai turėjo galimybę įvertinti jų ieškomų būsimų darbuotojų potencialą, o studentai sužinoti, kokius reikalavimus jiems kelia potencialūs darbdaviai, kokius įgūdžius siūloma praktikos vieta leis sustiprinti. Tad šiuo požiūriu kontaktų mugė visiems buvo labai naudinga“, – įsitikinusi J. Stravinskienė.

KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto vykusioje „Praktikos dienoje“ apsilankę studentai galėjo ne tik pirmieji sužinoti apie siūlomas praktikos vietas geriausiose šalies bendrovėse, tačiau ir sudaryti preliminarias praktikos sutartis. Be informacijos teikimo, konsultacijų, individualių pokalbių, kontaktų mugėje buvo rengiami ir teminiai seminarai studentams apie praktikos galimybes užsienio šalyse.

Renginio organizatoriai džiaugiasi dideliu įmonių ir studentų susidomėjimu tokio tipo renginiu ir planuoja šį renginį organizuoti kiekvienais metais.

Parašykite komentarą