Verslas

Rugsėjo 1-osios simboliu tapę kardeliai: kaip išlaikyti šviežius ir ko dar nežinojome apie šias gėles?

Nieko nenustebinsime sakydami, kad kardeliai yra tapę vienu ryškiausių rugsėjo pirmosios simbolių, kuris dažnam mokslo ir žinių šventės rytą vienintelį kartą per metus tampa pirmo būtinumo preke. Ir, nors kardeliai atrodo visiems gerai pažįstami tiek jų priežiūra, tiek ir istorija gali nustebinti.

Visų pirma, skubos vejamą įtampą galima ir sumažinti, jei kardeliais pasirūpinsite iš anksto, tačiau būtina žinoti kelias taisykles, padėsiančias juos išlaikyti šviežius iki pat pirmojo skambučio.

Kad sulauktų šventės

Pasak „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovo Valdo Lopetos visiems kardeliams galioja tos pačios taisyklės, kurių laikantis gėles bus galima išlaikyti vazoje ilgiau.

„Prieš merkiant į vandenį ekspertai rekomenduoja pašalinti visus lapus, kurių irimo procesas greitina nužydėjimą. Perkant kardelius taip pat kviečiame rinktis tuos, kurių žiedai prasiskleidę tik apačioje. Tokių gėlių žydėjimas dar tik prasideda, tad visam grožiui atsiskleisti prireiks daugiau laiko ir ilgiau galėsite grožėtis žiedų bei spalvų gausa,“ – pataria „Lidl Lietuva“ atstovas.

Lopeta atkreipia dėmesį ir į tai, kad iš anksto apsirūpinti kardeliais verta ne tik dėl šventos ramybės, tai daryti ir apsimoka. „Norime prisidėti prie gražių švenčių kūrimo, todėl būtent rugpjūčio 31 dieną visiems, turintiems „Lidl plius“ programėlę parengėme specialų pasiūlymą, kuris leis kardelius įsigyti už itin draugišką kainą,“ – sako „Lidl Lietuva“ atstovas.

Kai susitinka LDK Vytenis, Akademikas, Mėlynbarzdis ir Vinetu

Gamtoje auga daugiau nei du šimtai kardelių rūšių, tačiau per daugelį metų yra išvesta keliolika tūkstančių naujų kardelių veislių. Kiekvienai veislei yra suteikiamas vardas, kuris atspindi augalo savybes ar išvaizdą. Per kiek daugiau nei pastaruosius penkiasdešimt metų, Lietuvoje taip pat išvesta galybė šių augalų veislių. Jos stebina ne tik savo išvaizda, bet ir vardais.

„Fotošopas“, „LDK Vytenis“, „Akademikas“, „Mėlynbarzdis“, „Vinetu“ – tai tik keli Lietuvos selekcininkų išvestų kardelių veislių pavadinimai. Turime ir itin skambių, tokių kaip „Nu, Gromov, Pogodi!“, „Lambada“, „Stereo Piano“, „Juvelyro radinys“ ir daugelį kitų.

Kardelis pagarbos kitam simbolis

Esame taip įpratę prie šio gražaus lietuviško pavadinimo, kad gal ir nesusimąstome kodėl šis augalas būtent taip vadinamas. Kitas šios gėlės vardas – gladijolė – yra kildinamas iš lotyniško žodžio gladius, reiškiančio ne ką kitą bet kardą.

Ir, nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad būriai, kardeliais nešinų moksleivių, į mokyklą eina tarsi į kovą, tačiau šios gėlės dovanojimas turi labai simbolinę ir prasmingą reikšmę. Jeigu jums žmogus dovanoja kardelį, vadinasi, jis gerbia jūsų tvirtą charakterį bei vertina tarpusavio ryšį. Ne veltui, simbolinėje kovoje nurungę kitas sezonines gėles, būtent kardeliai Rugsėjo pirmąją yra dažniausiai teikiami mokytojams.

„Skudurinė Onutė“ – vidutinio ūgio pirmokė

Kardelius moksleivių tėvai renkasi dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, jie gražiai atrodo, juos patogu laikyti rankoje ir nereikia ieškoti neretai brangiau kainuojančių puokščių. Vis dėlto Lietuvoje egzistuoja kardelių rūšių, kurios savo aukščiu gali prilygti pirmokui. Štai „Skudurinės Onutės“ vardu pavadinta ir Lietuvoje išvesta kardelių rūšis gali siekti net 1,20 m. Gal nešti tokią gėlę net ir vyresnių klasių moksleiviui patogu nebūtų, bet abejingų tikrai neliktų.

Pasak „Lidl“ atstovo, vienos populiariausių rūšių yra vidutinio dydžio, ryškiaspalviai kardeliai, todėl moksleiviams tikrai nekils problemų juos teikiant mokytojams. „Iš tiesų įdomus faktas, kad kardelių aukštį žymime prie bendros informacijos. Žinant šių gėlių galimybes tai tiesiog būtina. Šiemet savo asortimente siūlome 60 centimetrų siekiančias gėles, kurios tiks ir pirmokui, ir dvyliktokui. “, – sako V. Lopeta.

Pranešimą paskelbė: Žilvija Tverijonaitė, UAB „Bosanova”

Parašykite komentarą