Verslas

„Rimi“ pirmieji iš prekybos tinklų Baltijos šalyse prekiaus tvarumo sertifikatus turinčia žuvimi

Prekybos tinklas „Rimi“ nuo šiol visose savo parduotuvėse prekiaus tik pasaulinių tvarumo sertifikatų – „MSC“ (angl. „Marine Stewardship Council“) ir „ASC“ (angl. „Aquaculture Stewardship Council“) kriterijus atitinkančiais šviežios ir šaldytos žuvies bei jūros gėrybių privačios etiketės produktais. Bendrovė tapo pirmuoju mažmenininku Baltijos šalyse, kuriam suteiktas toks tvarumo įvertinimas. Anot „Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovės Renatos Sagatauskės, prekybos centruose pirkėjai dabar galės įsigyti 18 sertifikuotų, privačia „Rimi“ etikete pažymėtų jūros gėrybių produktų, taip pat šviežios ir šaldytos žuvies gaminių. Ateityje minėtus tvarumo kriterijus atitinkantį asortimentą planuojama plėsti.

„Rimi Lietuva“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovė R. Sagatauskė akcentuoja, kad šis žingsnis reiškia kryptingas bendrovės investicijas įgyvendinant tvarumo strategiją ir palengvinant apgalvotą pirkėjų pasirinkimą.

„Po daugiau nei metus trukusio intensyvaus darbo, dalyvaujant kolegoms iš skirtingų padalinių, didžiuojamės galėdami pasidalinti naujienomis apie svarbų tvarumo srities etapo užbaigimą savo organizacijoje. Sėkmingai baigėme „MSC“ bei „ASC“ sertifikavimo procesus ir tapome pirmuoju prekybos tinklu Baltijos šalyse, kurio privačios etiketės žuvies ir jūros gėrybių produktai gavo šiuos pasaulyje pripažintus tvarumo įvertinimus. Europoje ir Baltijos šalių regione, augant klientų susidomėjimui atsakingai žvejojama ar išauginta žuvimi bei jūros gėrybėmis, toks įvertinimas yra svarbus įrodymas, kad mes ne tik atsižvelgiame į savo klientų lūkesčius, bet ir juos pateisinime. Turime aiškią ir tvirtą poziciją tvarumo klausimais, tad ir toliau sieksime, jog mūsų prekybos centruose tvarumo kriterijus atitinkančių produktų skaičius didėtų“, – teigia R. Sagatauskė.

Visa tvarios žuvininkystės sertifikatus atitinkanti produkcija prekybos centruose bus pažymėta specialiais logotipais. Nuo šiol pirkėjai galės įsigyti 18 sertifikuotų „Rimi“ privačia etikete ženklintų žuvies ir jūros gėrybių gaminių, o didėjant bendram vartotojų susirūpinimui tvarumo temomis, šiais ženklais žymimų produktų asortimentas parduotuvėse plėsis: „Mes, kaip prekybos tinklas, siekiame prisidėti prie tvarumo edukacijos, padėdami susiorientuoti ženklų ir sertifikatų gausoje, pateikdami ženklų paaiškinimus bei stengdamiesi praplėsti asortimentą sertifikuotais produktais.“

„ASC“ – tai pasaulyje pirmaujanti organizacija, įgyvendinanti atsakingo ūkininkavimo būdu užaugintos žuvies ir jūros gėrybių sertifikavimo ir ženklinimo programą. Pirkdami žuvų produktus su „ASC“ logotipu, padedate mažinti neigiamą socialinį poveikį bei įtaką aplinkai, pavyzdžiui, vandens taršą, vietinių ekosistemų naikinimą ir prastas darbo sąlygas. Tuo tarpu „MSC“ ženklu žymimos žuvys ir jūros gėrybės, sugautos laisvėje. Ši produkcija atitinka griežtus aplinkosauginius standartus: biologinės įvairovės užtikrinimo, gamtos išteklių išsaugojimo bei tvarios žuvininkystės. Šis ženklinimas padeda išsirinkti žuvį ir jūros gėrybes, kurios sugautos kuo mažiau kenkiant aplinkai ir ištekliams.

„MSC“ ir „ASC“ sertifikuotų produktų pirkimu remiame gamintojus bei tiekėjus, kuriems rūpi žuvų bei jūros gėrybių populiacijos atkūrimas ir išsaugojimas. Įsigydami sertifikuotus produktus pirkėjai gali būti tikri, kad žuvys ar jūros gėrybės buvo užaugintos ar sugautos ir perdirbtos, laikantis griežtų aplinkosaugos ir tvarumo principų“, – sako „Rimi“ tvarumo vadovė R. Sagatauskė.

Lietuvoje veikia 80 mažmeninės prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvių, visose jose įgyvendinami tvarumo sprendimai: naudojami tik klimatui draugiškos anglies dioksido (CO2) šaldymo sistemos, įrengtas elektros energiją tausojantis LED apšvietimas, devyniose parduotuvėse veikia „Nulio atliekų“ produktų salelės, visur prekiaujama tik nenykstančiomis žuvimis, daug dėmesio skiriama kartu su dietologais atrinktai produkcijai su ženklu „Rinkis sveikiau“ ir turinčiai mažiau cukraus, druskos, riebalų. „Rimi Lietuva“ yra dalis trijose šalyse veikiančios bendrovės „Rimi Baltic“, o ši savo ruožtu priklauso didžiausiam Švedijos mažmenininkui „ICA Gruppen“.

Parašykite komentarą