Verslas

„Rimi“ parduotuvėse vykusi „Maisto banko“ akcija – dosniausia per dvejus metus

Praėjusį savaitgalį prekybos tinklas „Rimi“ dalyvavo pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje. Net 44 „Rimi“ parduotuvėse visoje Lietuvoje budėjo 685 organizacijos savanoriai, dar 12 parduotuvių buvo įrengtos patogios aukojimo dėžės. Daugiausia suaukota aliejaus, makaronų, cukraus, ryžių ir konservų – iš viso daugiau nei 44 tūkst. produktų. Šiemet dalis akcijos metu surinkto maisto bus skirta ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. „Su „Maisto banku“ bendradarbiaujame tiekdami maistą nepasiturintiems, o šiemet siekėme paremti ir nuo karo siaubo Ukrainoje pabėgusius žmones, besikuriančius mūsų šalyje. Kiekvieno mūsų pagalba gerais darbais jiems dabar labai reikalinga“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius, nuoširdžiai dėkodamas aukojantiems ir savanoriaujantiems.

Dosniausiai aukojo didžiųjų miestų gyventojai

Jau trisdešimt antrąjį kartą vykusios ir žmones iš visos Lietuvos suvienijančios „Maisto banko“ akcijos savanoriai kvietė padėti maisto stokojantiesiems: mažas pajamas gaunančioms šeimoms, darbo netekusiems žmonėms, neįgaliesiems, vienišiems senoliams, benamiams ir kitiems vargstantiesiems. Šiemet dalis paaukoto maisto bus skiriama ir nuo karo bėgantiems Ukrainos piliečiams.

Per dvi dienas „Rimi“ pirkėjai suaukojo 44 310 produktų, kurių preliminari vertė – net 51 310 eurų. Vidutinis vieno aukotojo krepšelis siekė 4,17 euro. Tai dvigubai daugiau nei „Rimi“ parduotuvėse buvo surinkta per praėjusio rudens „Maisto banko“ akciją, kuomet suaukota produktų už 25 tūkst. eurų.

„Džiaugiamės, kad mūsų žmonės neliko abejingi stokojantiems. Šiuo sunku jiems laikotarpiu, kuomet dauguma atvykusiųjų į Lietuvą pabėgėlių dar tik ieškosi darbo, kiekvienas euras svarbus, tad parama negendančiais maisto produktais jiems neįkainojamos vertės“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius.

Savanorių prašymu dosniausiai parama dalijosi penkių didžiųjų miestų pirkėjai. Vilniuje paaukoti 18 333 produktai, Kaune – 8 636, Klaipėdoje – 6 088, Panevėžyje – 2 151.

Ukrainiečiams – specialūs maisto paketai

Šiemet specialiai šiai akcijai „Rimi“ parduotuvėse atsirado naujas ilgo galiojimo produktų išstatymas, leidęs lengviau atsirinkti ir pastebėti aukojimui tinkamas prekes, kurių labiausiai reikia maisto stokojantiems žmonėms. Šis sprendimas leido pirkėjams greičiau surasti ir lengviau atsirinkti aukojimui tinkamas prekes – nebereikėjo vaikščioti po visą parduotuvę ir gaišti tam laiko. Šį sprendimą „Maisto banko“ akcijų metu planuojama kartoti ir ateityje.

„Rimi“ ir „Maisto bankas“ sėkmingai bendradarbiauja jau ne vienerius metus. „Rimi“ socialiai remtiniems asmenims teikia paramą nurašomais maisto produktais, taip pat ilgo galiojimo maisto produktais. Ukrainos pabėgėliams prekybos tinklas skyrė specialius maisto paketus. „Rimi“ ir toliau stiprina bendradarbiavimą su įvairiomis nevyriausybinėmis paramos organizacijomis, taip pat teikia finansinę paramą patys, skatina tai daryti klientus, suteikdami galimybę aukoti ir fizinėse parduotuvėse, ir elektroninėje parduotuvėje „Rimi.lt“, kurioje galima įsigyti kuponą „Padėkime Ukrainai“. Nespėjusius sudalyvauti akcijoje, „Maisto bankas“ kviečia aukoti skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 3 eurai) ar internetu www.maistobankas.lt/paremk.

Parašykite komentarą