IT naujienos

Rimantė Ribačiauskaitė: 3 asmeninės savybės, leidžiančios pakeisti profesiją ir dirbti IT srityje

Su išmaniosiomis technologijomis (IT) susijusių profesijų populiarumas pastaraisiais metais auga kaip ant mielių. Ir tai – savaime suprantama: nuolat didėjanti specialistų paklausa, itin patrauklios siūlomos darbo sąlygos bei atlygis. Jauni žmonės, rinkdamiesi studijų kryptį, vis dažniau dairosi į programavimą, dizainą.

Tačiau tai toli gražu nereiškia, kad darbas IT – tik šiandieninių studentų ar ką tik studijas baigusių jaunų žmonių privilegija. Kaip tikriausiai mažai kur kitur, čia nesudėtingai pritampa įvairiausią – logopedo, dantų techniko, šaltkalvio – išsilavinimą turintys žmonės. Nors mokęsi itin skirtingus dalykus, jie visi turi tris bendras savybes.

Persikvalifikavimas iš visai kitos srities, internete atrastos pirmosios programavimo pamokos – dažno šiandien jau puikaus specialisto pradžios istorija. „Omnisend“ startuolyje išmanius sprendimus kuria žmonės, anksčiau dirbę valstybiniame sektoriuje, skirstę tarptautinę finansinę paramą, turintys buhalterijos, dantų technikos, auto šaltkalvio, specialiosios pedagogikos, logopedijos ar transporto ekonomikos specialybes. Taip atrodo daugelio IT įmonių komandos.

Iš bet kurios kitos srities pereiti prie darbo su išmaniosiomis technologijomis visų pirma leidžia tai, kad didžiąją dalį žinių ir įgūdžių žmonės įgyja jau pradėję dirbti – ne mokydamiesi teoriją. Tačiau reikalingos ir tam tikros asmeninės savybės, užtikrinsiančios, kad šioje srityje jums seksis.

Jums patinka spręsti problemas

Gebėjimas ieškoti sprendimų užuot koncentravusis į problemas yra itin svarbi savybė. Tame nėra nieko labia naujo ar nuostabaus. Problemų sprendimas visais laikais buvo kertinė žmonijos tobulėjimo priežastis, leidusi mums suprasti, kas vyksta, ir tobulinti situaciją.

Darbas išmaniųjų technologijų srityje iš esmės yra nuolatinis naujovių kūrimas ir vystymas. Tai neišvengiamai reiškia, kad su problemomis, kurias reikės spręsti, susidursite kasdien. Noras rasti kuo geresnį sprendimą veda į priekį ir specialistą, ir jo kuriamą technologiją.

Norą spręsti problemas kertine prielaida rinktis IT vadina ir jau septynerius metus „Omnisend“ dirbantis vyresnysis programuotojas Zbignev. Nuo vaikystės jautęs aistrą automobiliams, vyras karjeros pradžioje tapo auto šaltkalviu. Besidomėdamas jiems skirta elektronika, pamažu ėmė plėsti suvokimo apie technologijas ribas. Ilgainiui, pajutęs, jog galimybė kurti naujoves jam tapo įdomesnė už automobilius, vos žengdamas pirmuosius žingsnius programavimo moksle, jau ėmė ieškotis darbo. Šiandien jis įsitikinęs – svarbiausia buvo ir tebėra noras ieškoti sprendimų.

Kitas mūsų komandos narys Dalius problemų ieškojimą ir sprendimą vadina labiausiai programavime jam patinkančia savybe, tuo tarpu norintiems pakeisti profesiją linki užsispyrimo. Pasak dantų techniku tapti studijų metais ketinusio specialisto, informacijos, programavimo kalbų ir mokymosi programų gausa internete tikrai gali išgąsdinti, todėl labai svarbu – atsirinkti tai, kas įdomiausia, ir nuosekliai mokytis.

Nuolatiniai pokyčiai jus įkvepia, o ne gąsdina

Kaip vieną iš pagrindinių darbe jį motyvuojančių savybių, Zbignev įvardina tai, kad viskas nuolat keičiasi – reikia mokytis vis naujų būdų dirbti, prisitaikyti prie itin greitai besikeičiančio IT pasaulio.

Ir tai yra tiesa. Darbas išmaniųjų technologijų srityje – neatsiejamas nuo nesibaigiančių ir itin greitų pokyčių. Šioje srityje, vos ėmę jaustis, kad puikiai suprantate ir išmanote savo darbą, akimirksniu atsiliksite nuo tuo metu naujas kodavimo kalbas kuriančių, produktus vystančių ir tapsite nebeaktualus. Todėl nuoširdi aistra pokyčiams ir noras keistis kartu su kasdien besimainančiu technologijų pasauliu yra būtini geram IT specialistui.

Daugiau nei trejus metus „Omnisend“ dirbanti Lina, kadaise ketinusi būti specialiąja pedagoge bei logopede, šiandien sako, kad dažnai, atėjusi į darbą, nėra tikra, kuo diena jame baigsis. Nuolatiniai pokyčiai ir suteikta laisvė leidžia jai tobulėti, mokytis ir jausti, jog prisideda prie kūrybos proceso.

Netyčia išmaniųjų technologijų srityje atsidūrusi Lina tapo jaunesniąja testuotoja, ne itin suvokdama, ką tai reiškia. Neužilgo perėjusi dirbti į „Omnisend“, čia mokėsi ir tapo srities, kurią Lietuvoje išmano vos keli žmonės bei, pasak Linos, kurios mokymo programų pasaulyje tiesiog nėra, specialiste.

IT Lietuvos kariuomenėje tarnaujančiai Linai yra sritis, kurioje nėra nieko neįmanomo – jei tik nori, čia gali pats susikurti bet kokią ne tik savo, bet ir pasaulio ateitį. Pati kurdama naujus procesus, ji tampa ne tik nuolatinių pokyčių dalimi, bet ir jų dalyve.

Esate kūrybingi ir norite tai parodyti

Noras imti ir iš esmės pakeisti savo karjeros kryptį jau pats savaime išduoda apie drąsą keistis bei gebėjimą pačiam kurti savo gyvenimą. Tad šį norą jaučiantys ir tam pasiryžtantys žmonės ne be reikalo pritampa IT srityje. Kūryba joje – labai svarbi.

Kūrybą svarbu suvokti plačiai – daliai išmaniųjų technologijų profesijų iš tiesų labai naudinga yra meniška specialisto prigimtis – pavyzdžiui, dizaineriams, interneto svetainių kūrėjams. Tačiau kūryba yra kur kas daugiau, nei tik tai.

Darbas išmaniųjų technologijų srityje, net, pavyzdžiui, mano tiesiogiai su produktų vystymu nesusijusioje įmonės procesų koordinavimo veikloje yra nuolatinis naujų sprendimų kūrimas. Kol didžioji komandos dalis nuolat ieško būdų kurti naujus ar tobulinti jau sukurtus produktus, gerinti mūsų klientų patirtį ir rezultatus, aš lygiai taip pat turiu kurti naujus procesus įmonės viduje – gerinant komandos patirtis ir rezultatus.

Tad kūryba IT – tai ne tik gebėjimas ir noras kurti grožį, bet ir ateitį.

Rimantė Ribačiauskaitė yra lietuvių sukurto ir apie 80 tūkst. klientų visame pasaulyje turinčio startuolio „Omnisend“ vykdomoji direktorė.

Parašykite komentarą