Verslas

Renginyje ,,Vilnius Fashion & Textile Avenue 2020“ – COVID-19 pandemijos metu svarbūs išmaniosios tekstilės sprendimai ir galimybės jaunimui susipažinti su siuvėjo ir tekstilininko amatu

Siekdama populiarinti Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonę kaip turinčią ilgalaikes ir patrauklias verslo plėtros perspektyvas bei naujas technologijas taikančią, konkurencingą pramonės šaką, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) kartu su parneriais š. m. lapkričio mėn. 26d. organizuoja renginį „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2020“.

Šiuo renginiu siekiama populiarinti tekstilės ir aprangos gamybos technologijų bei kūrybinių industrijų pedagogo profesiją, supažindinti technologijų ir profesinių mokyklų, ruošiančių darbuotojus Lietuvos siuvimo ir tekstilės įmonėms, mokytojus su naujovėmis aprangos ir tekstilės sektoriuje.

„Dar vienas ir ypač svarbus renginio tikslas – paskatinti jaunus žmones rinktis su Lietuvos aprangos ir tekstilės pramone susijusias profesijas bei pritraukti daugiau motyvuotų studentų į studijų programas, pagal kurias Lietuvos mokslo įstaigose rengiami specialistai Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonei“ – sako LATIA prezidentas Kęstutis Daukšys.

Šiame renginyje veiklas pristatys Lietuvos aukštosios ir profesinės technikos mokyklos, kuriuos ruošia specialistus aprangos ir tekstilės pramonei. Be to, vyks seminaras apie tvarią madą ir skaitmenizavimą – sesija S-T-Arts, kurioje Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių atstovai pristatys savo įmonėse kuriamas inovacijas.

,,Gedvita“ savininkas Gediminas Mikulėnas – vienas iš seminaro pranešėjų, analizuos kaip išmanioji tekstilė gali pasitarnauti sveikatos apsaugos srityje, kardiologui stebint paciento širdies stovį nuotoliniu būdu.

„Siūlomas sprendimas leidžia kardiologui stebėti paciento elektrokardiogramą (EKG) stebėti realiu laiku ir analizuoti pacientui nebūnant gydymo įstaigoje. Tai ypač aktualu COVID-19 pandemijos metu, kai gydymo paslaugų prieinamumas fiziškai atvykstant į gydymo įstaigas yra labai ribotas“ – teigia G. Mikulėnas.

„Omniteksas“ pristatys natūralių pluoštų, tokių kaip kanapė, vilna, regeneruoti pluoštai naudojimą, kuriant tvarią madą. Pasak „Omnitekso“ medžiagų vystymo inžinierės Sandros Goroškaitės, žaliavos, kuri naudojama kuriant tvarią madą, prigimties atsekamumas – esminė sąlyga užtikrinant, kad pagamintas produktas – tikrai tvarus.

„Mūsų medžiagos iš kanapių yra sukurtos iš Lietuvoje užaugintų pluoštinių kanapių. Žinome, iš kur atkeliavo jų kanapių sėklos, žinome, kad toliau pluoštas yra verpiamas įmonėje Baltarusijoje. Šios grandinės buvimas leidžia užtikrinti geriausią galutinio produkto kokybę“ – teigia S. Goroškaitė.

LATIA taip pat kviečia virtualiai apsilankyti ir tematinėse dirbtuvėse bei susipažinti su darbais, kuriuos pristatys Kauno technologijos universiteto, Vilniaus, Kauno, Utenos kolegijų, Klaipėdos technologijų mokymo centro studentai ir mokiniai. Virtualus turas „Sėkmės mokykla“ kvies išklausyti Lietuvos įmonių interaktyvius pranešimus, dalyvauti verslumo ir technologijų mokymuose, plačiau susipažinti su aprangos ir tekstilės sektoriaus įmonėmis. Dėl COVID-19 pandemijos renginys organizuojamas nuotoliniu būdu.

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija LATIA įsteigta 1991 m., siekiant jos nariams sudaryti kuo palankesnes sąlygas savarankiškai vystyti ir plėtoti savo veiklą. Šiuo metu asociacija vienija daugiau kaip 120 narių – tekstilės, namų tekstilės įmones, trikotažo, aprangos siuvimo, apdailos, odos ir kailių, avalynės įmones, prekybines įmones, prekiaujančias audiniais, drabužiais, aksesuarais, odos gaminiais, siuvimo ir tekstilės įrengimais, paslaugų įmones bei mokymo įstaigas.

Pranešimą paskelbė: Linas Lasiauskas, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija

Parašykite komentarą